יום שישי, 28 בפברואר 2020, ג' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

בגליל עליון מזדהים עם הלהט"בים

במוסדות החינוך של המועצה האזורית הגליל העליון קיימו פעילות מיוחדת בנושא ערכי השוויון, זאת בעקבות דבריו של שר החינוך, רפי פרץ, על הלהט"בים

פורסם בתאריך:


"אנשים רבים במדינה התרעמו על הדברים שאמר שר החינוך, רפי פרץ, כנגד קהילת הלהט"ב בראיון ל"ידיעות אחרונות", ובמיוחד המשפט 'זו לא הצורה הטבעית והבריאה לגידול ילדים'", כתב בדף הפייסבוק שלו ראש מועצה אזורית הגליל העליון, גיורא זלץ: "יש כאן אי הבנה, שלא לומר פגיעה ממשית בערך הדמוקרטיה. כמועצה וכבני אדם אנחנו מחויבים לתת לכל אחד ואחת את האפשרות לעשות את הבחירות שלהם ובלבד שייקחו על כך אחריות.

"הם יודעים מה נכון ומה טוב בשבילם ולא אנחנו נקבע עבורם.  לשתי אימהות, לשני אבות, למשפחה חד הורית יש את הזכות והיכולת להיות משפחה תומכת, אוהבת ומחנכת, בדיוק כמו כל משפחה אחרת. פניתי לצוותי החינוך של המועצה וביקשתי להקדיש את השעה הראשונה בבתי הספר לפעילות בנושא".

ואכן, מנהלות בתי הספר של המועצה הרימו את הכפפה ועסקו בנושא, תוך הדגשת ערכי השוויון, כבוד האדם וחופש הבחירה. מנהלות בתי הספר היסודיים הוציאו להורים הודעה משותפת, לפיה: "בבית ספרנו אנחנו מחנכים לערכים של אהבת אדם, לקבלת אדם וכיבודו ללא משוא פנים ומבלי להתעמק בתא המשפחתי ממנו בא.

"אנו מכבדים את כל התאים המשפחתיים הקיימים בקהילות שלנו, יודעים שמה שחשוב הוא האהבה, הנתינה והחינוך לסובלנות וסבלנות בין אדם לחברו. אנו נמשיך להדגיש כי מוסר, אנושיות, ליברליות ופלורליזם הם הערכים המנחים אותנו. במהלך יום הלימודים היום עסקנו בכל הכיתות בנושא דגמי משפחה שונים והתקיימו שיחות מעניינות שעיקרן קבלת המגוון ומתן מקום של כבוד לכל מבנה של משפחה".

שר החינוך, רפי פרץ

פעילות מערכת החינוך של הגליל העליון זכתה לתגובות חיוביות מצד הורים רבים וגם ארגונים שונים, ביניהם ארגון חוש"ן, ארגון החינוך וההסברה של קהילת הלהט"ב. במכתב ששיגר הארגון לראש המועצה, נכתב בין השאר כי "שמחנו לראות שאתה והמועצה אותה אתה מוביל נרתמתם באופן ברור להבעת תמיכה בקהילה הגאה, והתנגדתם לדברי הבלע של רפי פרץ.

"אנו שמחים לשמוע שהנחית את מערך החינוך במועצה לעסוק בנושא שוויון וסובלנות, ולשלב את התכנים באופן מעמיק יותר בתוכנית המועצה. מחמם את הלב ומחזק אותנו לדעת שיש לנו שותפים כמוך. אנחנו יודעות ויודעים שבעזרת עבודה משותפת נוכל לקדם את הסובלנות כלפי להט"ב, עד ליום שבו חברי הקהילה הגאה יהיו שווי זכויות ולא יסבלו מאלימות ואפליה על רקע נטייתם המינית וזהותם המגדרית".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: