יום שני, 30 במרץ 2020, ה' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

בגלל מחלוקת אין תאורה בצומת

עקב מחלוקת בין חברת נתיבי ישראל לחברת החשמל, עמודי התאורה החדשים בצומת הכניסה לקיבוץ עמיר לא דולקים, למרות שהעבודות הסתיימו לפני מספר חודשים

פורסם בתאריך:


בצומת הכניסה לקיבוץ עמיר יש בעיות בטיחות. אין נתיבי השתלבות, לא לרכב הרוצה לפנות לתוך הקיבוץ, ולא לרכב היוצא מהקיבוץ. רכב שרוצה לצאת מהקיבוץ לכיוון מערב, נאלץ להמתין עד שאין תנועה של כלי רכב משני הכיוונים.

הבעיה העיקרית היא בבקרים, שכן יש בקיבוץ עמיר 4 מוסדות חינוך, יש אוטובוסים שנכנסים ויוצאים, וכך גם מורים רבים שמגיעים לעבודה במוסדות החינוך.

כדי להקטין את הסיכון נעשו מספר שיפורים בצומת כדי לשפר את שדה הראייה של הנהגים, וכן גם עמודי התאורה שאמורים לשפר את הבטיחות בשעות החשיכה. העמודים הוצבו כבר לפני מספר חודשים, אבל הפנסים לא דולקים.

הערב יורד והפנסים לא נדלקים

חבר מליאת מועצה אזורית הגליל העליון, יורם אבן צור, המתגורר בקיבוץ עמיר, שלח השבוע מכתב למנכ"ל חברת נתיבי ישראל, ובו כתב: "מלפני מספר חודשים הוצבו בצומת עמודי תאורה על מנת להאיר את הכניסה לישוב עמיר, כפי שנעשה בצמתים נוספים בגליל.

"אבל מאז עמודי התאורה נותרו חשוכים, והתושבים שואלים לעניין הפעלת התאורה .נשמח לתגובתכם בעניין ולקידום מהיר של הנושא . מיותר לציין כי אנו מעריכים את עבודתכם בכביש 9779 הסדרת מעגלי תנועה לטובת בטיחות התושבים".

בחברת נתיבי ישראל לא מוכנים להגיב בנושא, אבל ממידע לא רשמי עולה שהם מטילים את האחריות על חברת החשמל, שלטענתם לא ביצעה את החיבור כנדרש.

אבל בחברת החשמל אומרים: "חברת החשמל סיימה את הליך התכנון וממתינה לאישור חברת נתיבי ישראל וביצוע התשלום על ידי המזמין. עם קבלת האישורים והתשלום, החברה תבצע מידית את החיבור".

מי פה צודק? קשה לדעת. כך או כך, הצומת נשאר חשוך, והתושבים של קיבוץ עמיר, כמו שאר משתמשי הדרך, נאלצים להסתכן שלא לצורך.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: