יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

בית הספר עינת הגליל השתלב עם עינות ירדן

בית הספר עינת הגליל בקיבוץ עמיר, שהחל כיוזמה פרטית של הורים, יהיה מעתה חטיבה בתוך בית הספר התיכון עינות ירדן, וכך נוצר רצף של חינוך דמוקרטי מכיתה א' עד י"ב

פורסם בתאריך:


 השבוע התקיים טקס חגיגי של גזירת הסרט לציון כניסתם של ילדי ביה"ס "עינת הגליל" למתחם של בי"ס "עינות ירדן". עשרות ילדים, אנשי צוות חינוכי ונציגי ההנהלה ואגף החינוך במועצה האזורית הגליל העליון, התכנסו על הדשא, ברכו, שרו והתרגשו למראה הבניינים המשופצים, הכיתות המאובזרות וכמובן הנוי המרהיב, המשווה למקום מראה של כפר נופש.

"אנו שמחים ומתרגשים מאוד מהכניסה המחודשת של 'עינת הגליל' למתחם 'עינות ירדן' ויצירת מרחב דמוקרטי לכיתות א'- י"ב" אמרה מנהלת "עינת הגליל", ענת כפרי, והוסיפה כי "זו התגשמות של חלום אותו חלמו הורים אמיצים לפני יותר מ-10 שנים. תודה גדולה לכל השותפים המשמעותיים, האכפתיים, האמיצים שפוסעים איתנו במסע המרתק של 'עינת הגליל' - מועצה אזורית גליל עליון, עינות ירדן, קיבוץ עמיר, משרד החינוך וקהילת עינת הגליל - ילדים הורים וצוות".

טל עזגד-שפיגלר, מנהלת בי"ס "עינות ירדן" אמרה כי "גזירת הסרט עם כניסת בי"ס עינת הגליל' למתחם 'עינות ירדן' הוא רגע מרגש של הגשמת חלום של הרבה אנשים בגליל, כולל אותי, אשר חלמו על הקמת בי"ס יסודי אלטרנטיבי ועל רצף של חינוך דמוקרטי 12 שנתי, שבו ילדים יתחנכו מתוך חופש ואמון ומתוך בחירה ואחריות. על רגע שכזה יש לברך ולהודות לכל מי שעסקו ועדיין עוסקים במלאכה ולאחל שנמשיך לחלום יחד".

ראש המועצה, גיורא זלץ, אמר בטקס כי "לכל ילדה ולכל ילד יש כפתור מוסתר בגוף שאם לוחצים עליו, משהו יוצא – כישרון, יכולת – ולא תמיד יודעים להגיע אליו. הדרך החינוכית ב"עינת הגליל" היא הטובה ביותר למיצוי האפשרות ללחיצה על אותו כפתור. מעבר לכך, אם משלבים את "עינת הגליל" ו"עינות ירדן" כמקשה אחת, הרי שכעת, כל ילד שיעלה לכיתה א' ייצא למסע בן 12 שנים בבי"ס דמוקרטי. זה דבר מדהים ואני בהחלט רואה את המקום הופך למרכז ארצי לחינוך לדמוקרטיה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: