יום רביעי, 05 באוגוסט 2020, ט"ו אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

גיורא זלץ: לאפשר לנו לשלם משכורות בסיס

ראש מועצה אזורית הגליל העליון, גיורא זלץ, קורא לממשלה לאפשר למועצה ולגופים שיכולים לשלם לעובדים שמובטלים מאונס משכורות בסיס, ולתת למועצה ליזום בעצמה סיוע לעסקים הקטנים

פורסם בתאריך:


רבים מעובדי מועצה אזורית הגליל העליון לא עובדים בימים אלה בגלל משבר הקורונה וההנחיות הממשלתיות. ראש המועצה, גיורא זלץ, כבר צופה את המשבר שעלול להיווצר אם אותם עובדים ימשיכו להיות בחל"ת, ולא יהיה להם ממה להתפרנס.

בראיון עמו הוא קרא לממשלה לאפשר לגופים שמספיק איתנים מבחינה כלכלית, כמו המועצה, להמשיך לשלם משכורות בסיס לעובדים. לדברי זלץ, המשבר הממשלתי משתק למעשה את מערכת קבלת ההחלטות במשרדי הממשלה, ולכן לא מאשרים למועצה צעד כזה.

"אני מקווה שבשבועות הקרובים המדינה תתאפס על עצמה ותמצא את הדרכים לאפשר לנו לסייע, יש לנו את היכולת, יש לנו את התקציבים, תנו לי לקבל החלטות לגבי העצמאיים והעסקם הקטנים בתוך המועצה שלי, כרגע אוסרים עלי לעזור לתושבי המועצה".

מה שהמועצה כן עושה זה דחיית תשלומי הארנונה לעצמאיים עד סוף חודש מאי. "זה מה שאושר לנו בשלב זה", הסביר זלץ. "המדינה חייבת להבין שהעזרה לעסקים הקטנים, היא צורך אסטרטגי של המדינה. אם תוך שלושה עד ארבעה שבועות המדינה לא תתערב באופן משמעותי, הרבה אנשים יישבו בבית בלי הכנסה, וזה פתח לאירוע משמעות מאוד".  

לראיון המלא עם גיורא זלץ לחצו כאן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: