יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

דפנה לגבורות

בסוף השבוע האחרון ציינו בקיבוץ דפנה 80 שנה ליום העלייה לקרקע בסדרת אירועים מרשימה, ששיאה במופע המוני, צבעוני ומרגש.

פורסם בתאריך:


שלושה שבועות לאחר שקיבוץ דן חגג 80 שנים להיווסדו, הגיע תורו של קיבוץ דפנה לחגוג את הגיעו לגבורות. חברי דפנה עשו זאת בגדול במופע מושקע ומרשים, שהיווה חוויה מלכדת, הן לחברים שצפו בו, והן לאלה שלקחו חלק פעיל.

ראשיתו של קיבוץ דפנה בקבוצה של 34 חברים, מהם 19 מגויסים מיישובי הקיבוץ המאוחד ו-15 חברים שהגיעו למכבייה והתיישבו בגבעת מיכאל שעל יד נס ציונה בשנת 1932. למעלה משבע שנים שהתה הקבוצה בנס ציונה ולאחר השהות הארוכה החליטו המוסדות על התיישבות בעמק החולה. כיום מונה הקיבוץ כ-900 תושבים, ביניהם כ-200 ילדים. אל כל אלה צפויים להצטרף 64 משפחות במסגרת ההרחבה החדשה שנבנית בימים אלה.

"במשך שנים רבות לא התקיים בדפנה מופע מרכזי גדול ומושקע, כולל בחגיגות ה-70" מספרת מאיה גורדון, מפיקת המסכת המרכזית, ומוסיפה כי "השנה היה ברור שאנחנו רוצים להרים מופע מושקע, והיה לנו חשוב במיוחד שכמה שיותר אנשים יעלו ויופיע על הבמה. זאת, מתוך מחשבה והבנה שכל התהליך ההכנות והחזרות שיוביל אותנו למופע, הוא חשוב ומהווה מטרה בפני עצמה.

"רצינו לשלב הרבה שירים, ריקודים וסרטים, בהם ייקחו חלק כמה שיותר אנשים, בטווח רחב ככל שניתן של גילאים, עם הרבה חזרות לאורך חודשיים. אפשר אפילו לומר שזה היה החלק המרכזי במערכת השיקולים שלנו, משום שזה מסוג הדברים שבונים קהילה".

ראש מועצה אזורית הגליל העליון, גיורא זלץ, בירך את הדפנאים החוגגים: "אני מתבונן בכם בגאווה על היופי שיצרתם, על האנשים המדהימים שהבאתם למועצה, תודה לכם וותיקי הקיבוץ, שפתחתם את ליבכם ואת ביתכם, לחברים החדשים שבאו לחיות בקהילה, במרחבים הירוקים, בשדות, במקום שאתם הקמתם ויצרתם באהבה. יצרתם קהילה בעלת מודעות סביבתית, המצדיעה לוותיקי הקיבוץ, בעלת ראיה קהילתית וכלכלית".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: