יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

החשד: מאמן השחייה הטריד מינית

תלונה על הטרדה מינית הוגשה למשטרה כנגד מאמן שחייה בקבוצת השחייה של עמותת ספורט גליל עליון. הורים טוענים כי המקרה היה ידוע למועצה האזורית כבר לפני יותר מחודש

פורסם בתאריך:


בסוף השבוע שעבר קיבלו הורים של חניכים המתאמנים בקבוצת השחייה של עמותת הספורט גליל עליון הודעה בזו הלשון: "הורים יקרים, ברצוננו לעדכן אתכם שלממונה על מניעת הטרדות מיניות במועצה הוגשה תלונה על הטרדה מינית בין עובדים בענף השחייה. התלונה הוגשה גם לרשויות אכיפת החוק, ובשלב זה ביקש אחד העובדים לצאת לחופשה , עד שיתבררו העובדות.

"בשל חקירת המשטרה הנמצאת בעיצומה, אנחנו מנועים מלמסור פרטים בעניין, ויחד עם זאת, חשוב להדגיש שהנהלת המועצה, כך גם עמותת הספורט וראש המועצה מחויבים הן לחוק והן לנורמות התנהגות ערכיות, ויעשו ככל הנדרש כדי לשמור עליהם.

"ברור לנו שבאקלים הרגיש סביב ענף השחייה בחודשים האחרונים מדובר בזעזוע לא פשוט. אנחנו מבטיחים לפעול לייצוב הספינה במהירות האפשרית, להמשיך ככל האפשר את הפעילות המבורכת של הענף וללוות את השחיינים והצוות בתקופה מורכבת זו".

תצלום: דוברות מועצה אזורית הגליל העליון

במקביל לשליחת ההודעה הוזמנו ההורים למפגש במועצה במהלך יום שישי האחרון. הנושא הזה הפך לשיחת היום ביישובי המועצה האזורית הגליל העליון, וגם בבתי הספר בהם לומדים אותם שחיינים המתאמנים בעמותת הספורט של המועצה.

הורים לשחייניות מספרים כי המאמנת שהוטרדה פנתה אל הגורמים המוסמכים במועצה האזורית כבר לפני יותר מחודש, ולטענתם דבר לא נעשה עד לשבוע שעבר, ורק לאחר שאותה מאמנת הגישה תלונה במשטרה. ההורים הסיקו זאת משום שלמרות שהוגשה תלונה, המאמן יצא עם 5 שחיינים ושחייניות לתחרות בווינגייט, מבלי שהיה מלווה נוסף או הורה. 

המאמנת החליטה לפנות למשטרה, לאחר שנודע לה מפי אמא של שחיינית כי אירעו מקרים חריגים נוספים מצד אותו מאמן. האם סיפרה למאמנת שבמהלך תחרות שחייה שהתקיימה במכון ווינגייט אירעו מספר מקרים בהם אותו מאמן חצה לכאורה את הגבול, והתנהג באופן שאינו מקובל ביחסים בין מאמן וחניכותיו. כשהמאמנת הבינה שמדובר בדפוס שחוזר על עצמו, היא החליטה לגשת למשטרה ולהגיש תלונה.

ממועצה אזורית הגליל העליון נמסר: "כאשר יש תלונה על הטרדה מינית מצד אחד העובדים או העובדות, היא נבדקת ומטופלת על ידי הממונה במועצה לנושא זה וכאשר היא מוצאת לנכון, כמו במקרה זה, היא מדווחת לראש המועצה ומעבירה לו את המלצותיה. כל ההחלטות שהתקבלו בתהליך הפעם, כמו באירועים קודמים, הן של ראש המועצה, אחרי שקיבל באופן מסודר ומקצועי, בלוח הזמנים המוגדר בחוק, את הדיווח וההמלצות של הממונה על מניעת הטרדות מיניות במועצה. בשל צנעת הפרט לא ניתן לפרט מהם הצעדים שננקטו.

"לאחר שהוגשה התלונה לרשויות אכיפת החוק, העובד שעליו הוגשה התלונה יצא לחופשה מתפקידו, עד שיתבררו העובדות. בשל חקירת המשטרה הנמצאת בעיצומה, לא ניתן להרחיב מעבר לכך, ויחד עם זאת, חשוב להדגיש כי המועצה ועמותת הספורט מחויבים הן לחוק, הן לנורמות התנהגות ערכיות והן לסביבת עבודה בטוחה, ויעשו ככל הנדרש כדי לשמור עליהם".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: