יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

המתנדבות מ-67 תרמו לבית הסיעודי

בכפר הנשיא נחנך בית סיעודי, אחד משלושה בתים סיעודיים שנבנו בקיבוצי הגליל העליון, בהשקעה של 30 מיליון שקלים. שתי אחיות מאנגליה, שהגיעו כמתנדבות לכפר הנשיא בשנת 1967, סייעו בתרומה להקמת הבית הסיעודי באמצעות קרן המנוהלת על ידי אחת מהן

פורסם בתאריך:


בקיבוץ כפר הנשיא נחנך "בית יונתן", זהו הבית השלישי הסיעודי שהוקם בקיבוצי המועצה האזורית הגליל העליון, על ידי החברה לפיתוח הגליל. שני הבתים האחרים נחנכו בשנה שעברה בקיבוצים להבות הבשן ודפנה

עד לאחרונה פעל בכפר הנשיא עד היום בית סיעודי קטן של 12 מיטות בלבד. הבית הסיעודי  החדש מתפרש על שטח של 1,200 מ"ר ברובם בבנייה חדשה וממוגנת ומציע 36 מיטות (עד 2 מיטות בכל חדר) חדר אוכל, חדרי טיפול ועוד.

הצוות המקצועי מורכב מרופא צמוד, אחיות, מרפאים בעיסוק, קלינאית תקשורת, פיזיותרפיסט, רוקח, תזונאית, עובדים סוציאליים, 12 מטפלות ואנשי מנהלה ומקצוע נוספים.

הסיפור המעניין שעומד מאחורי הקמת הבית הסיעודי בכפר הנשיא, קשור לתרומה של קרן סובל. בשנת 1967 הגיעו לקיבוץ כמתנדבות שתי אחיות מאנגליה, ג'ורג'י וגייל סובל, בנותיו של סר מייקל סובל, איש עסקים יהודי בריטי, שעשה את הונו בייצור מכשירי רדיו וטלוויזיה בשנות החמישים של המאה הקודמת. בשנת 1962 הקים את הקרן שקרויה על שמו.

כשהגיעו בנותיו של סיר סובל להתנדב בכפר הנשיא, הן אומצו על ידי משפחת קולינס, ונפשם נקשרה למשפחה ולמקום. כיום גייל סובל הינה יו"ר קרן סובל, אשר תורמת רבות לפרויקטים בישראל בכלל ובגליל העליון בפרט, הקרן תמכה בהקמת מרכז הטניס בקרית שמונה, וכעת גם בהקמת הבית הסיעודי בכפר הנשיא.

מייקל מונבלט, נציג קרן סובל, אמר בטקס, כי למרות שבדרך כלל נקראים המבנים שנתרמו בשמות התורמים, החליטה גייל סובל להשאיר את שם הבית הסיעודי "בית יונתן" על שמו של הטייס יונתן בלטר ז"ל, שמטוסו הופל במלחמת העצמאות מעל שמי ישראל.

שגב ירבעם, מנכ"ל החברה לפיתוח הגליל (משקי גליל עליון) אומר: "לנגד עיננו עמד העיקרון, לאפשר איכות חיים לאוכלוסייה הקשישה והמוגבלת בגליל העליון וכיום ניתן להביט בסיפוק על התוצאה, בה אגודת "בשבילנו" לשירותים סיעודיים, מתפקדת בכל העוצמה ומפעילה 3 בתים מלאים באיכות מקצועית גבוהה, לשביעות רצון הדיירים והמשפחות.

"האגודה מעסיקה כיום מעל 90 עובדים מכלל המקצועות הסיעודיים. עשייה זו היא ביטוי ממשי וחשוב לאחריות והמחויבות הכלכלית והחברתית של החברה לפיתוח הגליל, לאזור בכלל ולזקני הגליל בפרט".

גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית הגליל העליון: "הדבר הראשון העומד לנגד עינינו הוא הטיפול בזקן הסיעודי וחובתנו לספק לו שירות. בשונה מגופים עסקיים המחפשים הזדמנות למקסום הרווח, תפיסת העולם הינה השארת הקשישים בסביבתם הטבעית גם במחיר של רווח נמוך".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: