יום ראשון, 26 בינואר 2020, כ"ט טבת ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

העבודות בצומת דפנה במבט אווירי

עבודות תשתית לבניית מעגל תנועה ליד קיבוץ דפנה מתבצעות בימים אלה. במקום שני צמתים לקיבוץ ולבית ספר הר וגיא, יהיה מעגל תנועה אחד מול הר וגיא, וכביש שירות לתוך הקיבוץ.

פורסם בתאריך:


כביש 99 שמוביל מקרית שמונה לקיבוצים בצפון עמק החולה, ולישובים הדרוזים בצפון הגולן, הפך להיות כביש עמוס, ועומס התנועה הזה מצריך הסדרה של הצמתים.

באזור קיבוץ הגושרים כבר יש מחלף, בכניסה לאזור התעשיה הצפוני בקרית שמונה נבנה בשנה האחרונה מעגל תנועה, ועכשיו נבנה מעגל תנועה גם באזור של קיבוץ דפנה.

על פי התצלום האווירי של העבודות אפשר לראות שבמקביל  לכביש 99 נבנה כביש שירות שמוביל מצומת חורשת טל ועד לאזור דגי דפנה, מכביש השירות הזה תהיה גישה למעגל התנועה הנבנה בכביש 99.

 

המעגל ממוקם על פי התוכניות מערבית לבית ספר הר וגיא. שם תהיה כניסה הן לכיוון בית הספר, והן לתוך הקיבוץ באמצעות כביש שירות נוסף, שיוליך לתוך הקיבוץ. הצומת הקיים כיום דרכה נכנסים לקיבוץ יבוטל.

כיום הנהגים שיוצאים מקיבוץ דפנה, או מבית ספר הר וגיא, ופונים מערבה לכיוון קרית שמונה, נאלצים להמתין זמן רב עד שהכביש פנוי משני הכיוונים, ולעיתים גם לוקחים סיכון בהשתחלות מהירה לתוך הכביש. מעגל התנועה אמור לפתור את הבעיה הזו.

כיום ישנה גם בעיה בצומת חורשת טל, למי שרוצה לפנות מערבה לכביש 99. גם פה צריך להשתלב לתוך כביש סואן משני הכיוונים. לאחר שיושלמו העבודות בצומת דפנה, אפשר יהיה לנסוע מזרחה על כביש השירות, ולהשתלב בכביש 99 דרך מעגל התנועה החדש. זה קצת מאריך את הדרך, אבל זה יהיה הרבה יותר בטוח.

לאורך כביש 99 ישנן עוד צמתים המצריכים הסדרה והם: צומת הכניסה לבית הלל, צומת הכניסה למעיין ברוך, צומת גן הצפון, צומת הכניסה לשאר ישוב וצומת הכניסה לקיבוץ דן.

מעגלי תנועה הם פיתרון טוב ובטוח, אבל הוא יעיל עד נפח תנועה מסוים, ומעבר לו כבר נוצרים פקקי תנועה. מחלף כמו זה שנבנה ליד קיבוץ הגושרים, לא מפריע לתנועה על הציר הראשי, לכן לא מן הנמנע שבעתיד יצטרכו להקים עוד מחלפים כאלה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: