יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

נחל דן בין הר וגיא

בית הספר הר וגיא זכה באות המצוינות מטעם משרד החינוך על יישום מוצלח במיוחד של תוכנית "מארג", שהנושא המרכזי בה היה נחל הדן, הזורם בתוך בית הספר

פורסם בתאריך:


בית הספר הר וגיא נמצא בקיבוץ דפנה, ובלב בית הספר זורם נחל הדן. זו הסיבה שבגללה נבחר הנחל הזה על ידי בית הספר כנושא המרכזי  כבתוכנית חינוכית ייחודית שמשרד החינוך מקדם, ונקראת תוכנית "מארג"

בפרסום של משרד החינוך נאמר שתכנית "מארג" פועלת בבתי ספר ממלכתיים, ומסייעת לכל בית הספר לברר את זהותו היהודית-ציונית-אזרחית ודמוקרטית.  ייחודיותה של תכנית "מארג" הוא במגוון הכלים שהיא מעניקה לבית הספר על מנת לבחון את זהותו.

חלק מהעניין הוא גם לבחור מאפיין חשוב בחיי בית הספר שמייחד אותו. הייחוד של בית הספר הר וגיא הוא ללא ספק במיקום המיוחד שלו, שממש בתוך בית הספר ישנו נחל זורם, נחל הדן. לכן זה היה מתבקש שסביב הנושא הזה התוכנית הזו תתנהל. השם שנבחר הוא: "נחל נובע מקור חכמה".

בפרסום של בית הספר נאמר בהקשר זה: "נחל הדן הוא חלק חשוב בגנטיקה של בית הספר, שמוביל אותנו לייחוד המרכזי שלנו: הזרימה, הנביעה, החידוש וההתחדשות הבלתי פוסקת. אלה נובעים מתפיסתנו את מעשה ההוראה".

היישום של התוכנית החינוכית בהר וגיא היה מוצלח מאוד, ובמשרד החינוך החליטו שבית הספר ראוי לאות הצטיינות על הדרך בה הוא יישם את התוכנית.

רוית רוזנטל – פלד: " הדרך בה אנחנו מתנהלים ועובדים היא תוצאה של הנהגת הורים חזקה , השותפה לתהליכים הבית ספריים, להצלחות ולאתגרים, תוך שיח מכבד, פתוח ומשתף.

"צוות חינוכי מהטובים שיש והאירוע עצמו הוא גולת כותרת לתהליך ארוך ומרתק שרקם עור וגידים הודות למיכל אייזן שליוותה אותנו בתהליך כמפיקה יצירתית  ותרומתה להצלחת האירוע עצומה."

 מנהלת הר וגיא, רווית רוזנטל-פלד

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: