יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

זה השער, תלמידים יבואו בו

בכניסה לקיבוץ עמיר הותקן שער חדש, שאמור לשפר את הבטיחות במקום, שדרכו מגיעים מדי בוקר תלמידים לארבעה מוסדות חינוך השוכנים בקיבוץ. במקביל מקדמים תוכנית להקמת מעגל תנועה שיתרום לבטיחות טובה עוד יותר.

פורסם בתאריך:


קיבוץ עמיר שוכן בסמוך לכביש 9779, שהוא כביש עם שני נתיבים אחד לכל כיוון. בכניסה לקיבוץ אין נתיב האטה וגם לא נתיב האצה. בקיבוץ עמיר ישנם ארבעה מוסדות חינוך, בית הספר נאות ירדן, בית הספר עינת הגליל, היחידה לקידום נוער, ובית הספר שחפים. עובדה זו מוסיפה לעומס בבקרים בצומת הכניסה לקיבוץ.

כתוצאה מכך אירעו במקום תאונות. במהלך חודש יולי 2019 אירעה תאונה כאשר רכב פרטי רכב פרטי הגיע לצומת מתוך הקיבוץ, ורצה לפנות שמאלה לכיוון קרית שמונה. בדיוק באותו רגע הגיע מכיוון מזרח אוטובוס עם תלמידים, נעצר והמתין שהנתיב ממול יהיה פנוי, כדי שהוא יוכל להיכנס לתוך הקיבוץ. 

הנהג ברכב הפרטי רצה לנצל את העובדה שהאוטובוס עומד, וניסה לפנות שמאלה, אלא שבדיוק באותו רגע הגיע טנדר ממול, הטנדר ניסה לחמוק מהרכב הפרטי וסטה ימינה אל השוליים, ואז התנגש בחוזקה בשער של הקיבוץ. מאז השער של הקיבוץ לא היה תקין, והיה צורך להחליפו.

בעקבות התאונה פנו הורים מודאגים  לחבר המועצה יורם אבן צור, המתגורר בקיבוץ, והתריעו בפניו על הסכנה. אבן צור הגיש שאילתא במליאת המועצה ובעקבותיה הגיע ראש המועצה, גיורא זלץ לביקור במקום.

בחודש אוקטובר האחרון התקיימה ישיבה ובה השתתפו נציגי הקיבוץ בתחומי תשתיות ותכנון בנייה , חן פרץ ועמירם טל בגיבוי וועדת תכנון עמיר עם אוהד לבנת מהנדס המועצה ואסף לנגלבן, מנהל אגף מוניציפלי במועצה.

סוכם כשלב ראשון בתכנית על הגדלת שדה הראיה על ידי הורדת הצמחייה והכנסת הגדר ההיקפית לכוון מערב פנימה מהשער, ועד לאחר עמוד התאורה הראשון מערבה לכיוון קריית שמונה. במסגרת השינויים גם הוצב שער חדש בכניסה לקיבוץ בתיאום ואישור רשות התמרור המשותפת למועצה, משטרת ישראל והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

התקנת השער והסדרת הכניסה היא פיתרון זמני. כדי לפתור באופן מלא את בעיית הבטיחות יוקם בכניסה לקיבוץ עמיר מעגל תנועה והכניסה לקיבוץ שדה נחמיה תועבר מזרחה ותחובר למעגל התנועה הזה. הקמת מעגל תנועה במקום היא באחריות חברת נתיבי ישראל. 

ליאור שחר, מנהל קהילה בקיבוץ עמיר : "שיתופי פעולה בין כלל הגורמים הביא לתוצאה חיובית שאני מברך עליה. קיבוץ עמיר הוא מקום תעסוקה ומפגש מרכזי בעמק בגלל מוסדות החינוך הנמצאים אצלנו וחשוב שנשפר את התשתיות והבטיחות למען כולנו. אני מברך את כל העוסקים במלאכה."

מוסיף יורם אבן צור: "מלאכת העשייה הציבורית מאתגרת ולעיתים מורכבת אבל אנחנו חייבים להשלים פערים ולרכז מאמץ בתהליך העבודה המשותפת עם המועצה האזורית שנכונה לסייע יש לציין . תודה לכל בעלי התפקידים בעמיר שנרתמו למשימה ולאנשי המקצוע במועצה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: