יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

זה לא פתח, זה ציור!

הגושרים מלון בטבע התחדש בציור קיר גלילי של אמן התלת מימד, יונתן גל, שמתמחה ביצירות ענק בתלת מימד, היוצרות אשליה אופטית. גל, תושב הגושרים, זכה להצלחה בינלאומית, ועובד עם חברות מסחריות מהארץ והעולם.

פורסם בתאריך:


מנכ"ל 'הגושרים מלון בטבע', דורון קרן, ששדרג את מראה הלובי במלון, חש, כי הגומחה עם הקשת העתיקה, הניצבת בלובי זקוקה לריענון, אך כזה הקשור לנוף הגלילי ולמסר של המלון במיקומו בטבע, וברוח המלון לבריאות השואבת כוחה מהטבע והנוף הגלילי.

המשימה הוטלה על יונתן גל, אמן, בן קיבוץ הגושרים, שעזב לעיר הגדולה תל אביב אחרי הצבא, וחזר בשנים האחרונות להקים סטודיו ובית בגליל, כשהוא כבר מצויד בקריירה מפוארת בעיצוב עבודות ענק בתלת מימד, עבור חברות ישראליות ובינלאומיות כמו: קרלסברג, קוקה קולה, שטראוס, תנובה, עלית ועוד.

גל אומר, כי בעבודה במלון היה צורך בציור עם עומק, כי הקיר נתן תחושה אטומה והוא רצה כמו לפתוח אותו לנוף "היה צריך שם עומק, פרספקטיבה קלאסית והצבעים של הגליל. השתמשתי בהשראה בנוף הגלילי, פרחי הנוריות שמגדלים בגליל, עגורים, יונים ושרקרקים, שמצאתי כאן קן שלהם, בציור עפים מחוץ למסגרת אחד על עץ ואחד באוויר" אומר גל.

יונתן גל במהלך העבודה על הציור

לקיבוץ הגושרים חזרו הוא ורעייתו אסנת בשנת 2001. הם היו בכלל בדרך לעבור לגור בארה"ב ועצרו אצל ההורים בקיבוץ לתקופת התארגנות. בינתיים הבן שלהם השתלב בגן, אסנת החלה לעבוד בתחום החינוך הבלתי פורמלי, וגל החל לקבל הזמנות לעבודות מחברות בארץ ובעולם.

הזוג הבין, כי אין צורך להרחיק לניו יורק, וכי גם מהגליל ניתן לעשות עסקים, ואף לחיות באיכות חיים טובה יותר. הם החליטו להישאר. גל שכר מהקיבוץ מבנה של 90 מ"ר, שפעם שימש את הקפיטריה של המפעל. במרחב ארגן את הציוד והמכשור הדרוש בכדי להניע פרויקטים בינלאומיים, בהמשך גם בנה הזוג גל את ביתו בהרחבה בקיבוץ. 

ציור רצפה של יונתן גל בקניון עזריאלי

את לימודי הציור והאמנות החל גל בשנות ה- 80 במכללת תל-חי ולאחר שירותו הצבאי המשיך ללימודי אמנות ב"מדרשה לאמנות בית ברל". במקביל עבד כצייר תפאורות עבור הצגות תיאטרון ופרסומות כשנפתח ערוץ 2 בטלוויזיה, שכיום כבר נעשות במחשב, אבל אז עוצבו וצוירו ידנית.

הוא עבד בתחום התפאורות עם תיאטרון נטו, הבימה, פסטיבל עכו, תיאטרון פרינג' ועוד. בשנת 96 נישא לאסנת ילידת אשקלון, שלמדה חינוך בבוייר בירושלים. באותה שנה גם זכה במכרז לציור קיר במרכז המבקרים החדש של חברת קרלסברג שנפתח באשקלון, לשם הזמינו משהו מיוחד.

גל יצר ציורים גדולים ומרשימים. בקרלסברג, שהיתה חברת בת של קוקה קולה, התרשמו וההזמנות מהחברות זרמו והפכו ליותר אינטנסיביות, ואף פתחו לו דלתות לעבודות גדולות נוספות. אז הגיע גם טרנד אמנות הרחוב וציורי התלת מימד, ומסעדנים ובעלי פאבים החלו להזמין עבודות.

בהמשך התמחה בתחום ציורי רצפה, ויצר עבודה גדולה בפרויקט ציור תלת מימד למדבקת כביש לחברת  HP ומשם החלו להגיע הזמנות מחברות גדולות ליצירות מסוג זה, שבשנים האחרונות הפכו לפופולריות. הציורים משלבים אשליות אופטיות של תלת מימד וחוויה פעילה, ומיושמים באירועים ופסטיבלים, תערוכות מסחריות, במתחמי קניות גדולים ועוד.

במקביל ולאורך כל השנים, גל ממשיך ביצירתו האישית, מציג ומשתתף בתערוכות ואירועים אמנותיים בארץ ובעולם. בנוסף, הוא מפעיל עם עמיתה חנות דיגיטלית (טריפ טו דה מו) בה הם מוכרים חולצות ייחודיות ומעוצבות. בימים אלו הוא עסוק בסיום פרויקט גדול לחברת יטבתה ונוסע על הכבישים מהצפון לדרום בחודשים האחרונים. על היצירה הזו אינו יכול לדבר, עד לחנוכת המקום.

את ציור הקיר שסיים ב'הגושרים מלון בטבע' הוא מאוד אוהב, וניגש לבקר במלון מידי פעם להתבונן בו. "אני ממש נהנה לראות איך אנשים מצטלמים למזכרת ליד עבודת התלת מימד הזו, שהיא באמת תמצית של אושר גלילי, ואני מודה למלון על האמון" אומר גל.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: