יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

זריקת עונשין על ההורים

הורים לכדורסלנים המשחקים בקבוצת הנערים של גליל עליון מוחים על המחיר (6650 ₪ בשנה) שהם נדרשו לשלם תמורת השתתפות בניהם בקבוצה, ופנו לראש המועצה, גיורא זלץ, בעניין זה.

פורסם בתאריך:


הכדורסל הוא ענף ספורט מוביל בגליל העליון, ובמחלקת הכדורסל של המועצה האזורית הגליל העליון ישנה פעילות ענפה של קבוצות בכל הגילאים, מבית הספר לכדורסל, דרך הקט-סל, קבוצות הילדים, הנערים, הנוער, וכמובן הקבוצה הבוגרת.

הפעילות לכשעצמה ברוכה מאוד, אבל צמוד אליה תג מחיר שלהורים לא מעטים הוא פשוט יקר מדי. לאחרונה התארגנה קבוצה של הורים לכדורסלנים המתאמנים בקבוצת הנערים. ההורים פנו לראש המועצה, גיורא זלץ, ומחו בפניו על המחיר הגבוה שהם צריכים לשלם.

וכך כתבו ההורים: "בתחילת השנה קבלנו בהפתעה גמורה הודעה כי התשלום עבור השתתפות בפעילות קבוצת הנערים השנה תהיה 6650 שקל בשנה.

"הסכום, היה גבוה לאין ערוך ממה ששילמנו בשנה שעברה לאותו מועדון, וניסינו לברר עלויות בקבוצות נוספות אחרות. רק לשם הדוגמא, בקבוצת הנערים של צפת התשלום הוא רק 3700 שקלים (מצ"ב המכתב), לשלושה אימונים ומשחק.

"חשוב לנו לציין כי אנחנו מאוד אוהבים להיות חלק ממועדון גליל עליון, אנחנו מעריכים את העבודה המקצועית שנעשית שם, מהמאמנים שאימנו את הילדים בעבר, וכמובן מאבישי שמאמן עכשיו – יחד עם זה אין הצדקה לדרישה כספית כל כך גבוהה".

במועצה האזורית אומרים שהתשלום נקבע על פי מדרג, וככל שעולים בגיל, כך נדרשת יותר השקעה. המחיר עולה בהתאם למשאבים הנוספים הנדרשים. כך למשל בקבוצות הילדים יש 3-4 אימונים שבועיים, ואילו בקבוצות הנערים יש 4-5 אימונים שבועיים.  

עוד אומרים במועצה: "גובה המלגה לספורטאים, שהם תושבי המועצה, עלה בשנת 2018 מ-20% ל-24% וכי המועצה תומכת בעמותת הספורט מידי שנה ב 2.5  מיליון ₪. זאת, בזמן שתמיכת המדינה בתחום הספורט לרשויות המקומיות ירדה באופן דרסטי בשנת 2019 ולמרות זאת, הקפדנו לא להעלות את שכר הלימוד".

ההורים לא ממש מקבלים את העמדה של המועצה. אחד ההורים אומר: "אנו מבינים שככל שהגיל עולה כך המחיר, אבל לא יתכן שתוך שנה המחיר עולה בחדות, כשאין כמעט שינוי מהשנה הקודמת לשנה הנוכחית.

"יתרה מזאת, בשנה שעברה הם התאמנו באולם חדש, והשנה הם מתאמנים עם אולם ישן ללא פרקט אלה פי,וי סי. כאשר כול נפילה אתה חוזר עם סימנים. הדבר היחיד שהשתנה זה ההסעות, אנו מוכנים לוותר עליהם ולשלם את המחיר של שנה קודמת".

גם ההורים, וגם גיורא זלץ, הביעו רצון להיפגש ולדון בנושא. יחד עם זאת לא בטוח שהפגישה תביא איתה בשורה כלשהי להורים, משום שזלץ בתשובה ששלח להורים אמר שלא יהיה שינוי במחירים, אלא אם תקציב העמותה ישתנה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: