יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

חצר תל חי מתחדשת

לקראת שנת ה-100 לקרב המפורסם בו נפל יוסף טרומפלדור, מתבצעות עבודות שיקום ושיפוץ בחצר תל חי

פורסם בתאריך:


שנת 2020, שהחלה זה עתה, תהיה שנת ה-100 לציון הקרב המפורסם בתל-חי, בו מצאו את מותם שמונה מבני היישוב היהודי, וביניהם גם יוסף טרומפלדור, שאמירתו "טוב למות בעד ארצנו" הפכה לאחד מסמלי הציונות והמאבק על הארץ. 

יוסף טרומפלדור

 100 שנים הוא פרק זמן בלתי מבוטל ואכן, במשך השנים נפערו סדקים גדולים בחדרי מוזיאון חצר תל-חי. לאור המצב, החלו בשבוע שעבר עבודות שיקום יסודיות וחיזוק המבנה. המועצה לשימור אתרים היא זו שהתגייסה לבצע את עבודות ה"הצלה" במוזיאון.

טלי פייגלסון, מנהלת מוזיאון חצר תל-חי: "אני רוצה להודות מכל הלב למועצה לשימור אתרים, אשר גייסה את הסכום הנדרש לעבודות ההצלה של המבנה החשוב הזה, במיוחד לקראת ציון 100 שנה לקרב הנודע.

חצר תל חי, צילום: אלעד בצלאלי

"ברצוני להודות גם לגיורא זלץ, ראש המועצה, לעידית חמל, מנכ"לית המועצה, לאוהד לבנת, מהנדס המועצה ולאלכסנדר קפלנוב, מנהל פרויקט בינוי באגף הנדסה, אשר תומכים בפרויקט ומלווים אותו".

ראש מועצה אזורית הגליל העליון, גיורא זלץ הודה גם הוא למועצה לשימור אתרים ולמנכ"ל שלה, עמרי שלמון, על תמיכתם ומאמציהם לגיוס המימון החסר, בסך 300,000 ₪, להשלמת ביצוע פרויקט ההצלה במוזיאון חצר תל-חי. "אין ספק שהפרויקט הזה מסייע לנו לקדם את ערכי החינוך והמורשת הייחודיים לאזורנו", אמר זלץ.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: