יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

יוצאים להדריך בקנדה

משלחת של מד"צים מיישובי המועצה האזורית הגליל העליון יוצאת לקנדה למחנה קיץ של תנועת "הבונים דרור צפון אמריקה". מאוחר יותר, במהלך שנת הלימודים הקרובה תתארח בבית הספר עינות ירדן כיתה בינלאומית של בני נוער מרחבי העולם

פורסם בתאריך:


שיתוף פעולה ייחודי בין המחלקה לחינוך בלתי פורמלי במועצה אזורית הגליל העליון ותנועת "הנוער העובד והלומד", הוליד משלחת ראשונה מסוגה של מד"צים חניכי תנועת הנוער העובד והלומד לוונקובר שבקנדה. במסגרת המסע יתארחו המד"צים במשך שלושה ימים אצל הקהילה היהודית בוונקובר, ולאחר מכן ישהו במשך עשרה ימים במחנה "מרים" של תנועת "הבונים דרור צפון אמריקה", שם ישתתפו כחניכים וגם כמדריכים בפעילויות שונות כמו יום ישראל, טיול קיאקים ועוד.

ואם בנוער ובפרויקטים חובקי עולם עסקינן, הרי שבפברואר 2020 תצא המועצה לדרך עם תכנית נוער ייחודית נוספת, כיתה בינלאומית בבי"ס "עינות ירדן". מדובר בחודש אינטנסיבי של לימוד משותף של נוער מהגליל העליון ונוער מהעולם. אין ספק כי תוכניות ופרויקטים כגון אלה מרחיבים את הקשרים והשותפויות הבינלאומיות של המועצה.

"תוכניות חילופי הנוער המתקיימות במסגרת שותפות חוף לחוף מגבית קנדה, הן המנוף לחיזוק הקשר בין הקהילות היהודיות בקנדה לאצבע הגליל" אומרת דפנה אברהמס, מנהלת הקשרים הבינלאומיים במועצה אזורית הגליל העליון. "ביקורים של בני הנוער במחנות מסוג זה תורמים רבות לחיזוק הזהות היהודית של צעירי התפוצות, לשותפויות ולפיתוח כישורי מנהיגות".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: