יום שלישי, 22 בספטמבר 2020, ד' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

ימי קורונה בקיבוצים

בקיבוצים של המועצה האזורית הגליל העליון משתדלים לבנות מציאות חיים עשירה ככל האפשר, למרות כל המגבלות. זה כולל משלוחי מזון לקשישים, חגיגת בר מצווה מרחוק, ופעילות יצירה מגוונת

פורסם בתאריך:


29 קיבוצי מועצה אזורית הגליל העליון, משניר ועד קדרים, מגדות ועד סאסא, החלו להתמודד עם מציאות חדשה בשבועיים האחרונים, כמו שאר תושבי ישראל. מציאות הקורונה היא יצור כלאיים שטרם נראה כמותו בהיסטוריה הישראלית. אז מה עושים כשלא מדובר במצב חירום כמו מלחמה, אבל ודאי שלא שגרה? כשיש חופש תנועה, אבל מוגבל ביותר? כשמותר לחבק, אבל רק את חברי המשפחה הגרעינית? מסתבר שיש לא מעט שניתן לעשות. להלן דוגמאות ממספר קיבוצים:

  • עמיעד – קיים דף מידע יומי ובו מרכזים חלק מהיוזמות. בנוסף, מתקיימים גם שיעורי פילאטיס  ב-ZOOM, לבוגרים ולזקנים, ישנו שירות משלוחים מהחנות לזקנים הביתה, חולקו קלמנטינות לכל בית, וניתנה תרומה של צמח בית אריזה.
  • קדרים - בקיבוץ חגגו בת מצווה לשחר אורי. בצילה של הקורונה מצא הקיבוץ את האור, השמחה והביחד. שחר הוסעה ברחובות הקיבוץ וכל החברים והילדים עמדו בפתח בתיהם שרו, רקדו וברכו אותה ביומה המיוחד, תוך הקפדה כמובן על המרחק וההוראות. אין ספק שחגיגה כזו לא תשכח (מצ"ב תמונה).

  • שניר - ביוזמת מנהלות החינוך השכימו לקום המטפלות וכמה מנשות הקיבוץ בעזרתם של כמה מילדי הנעורים והכינו חלות לשבת לכל הילדים. המחווה התקבלה בהתרגשות ושמחה גדולה. בנוסף, במקום מסיבת פורים שלא זכו לה בגלל הגשם והקורונה, קיבלו הילדים משלוח קטן ומשמח בדרך חלוקה מקורית – טרקטור (מצ"ב תמונה)
  • דפנה – שליחים צעירים ונמרצים מביאים עד הבית תרופות, מצרכים, כביסה ועוד, לכל מי שצריך. צוות התרבות ארגן ציורי ילדים שמתפרסמים בדף הפייסבוק של הקיבוץ ויצאה בקשה לקבל סרטונים משפחתיים מיוחדים, אשר יפורסמו גם הם בדף.
  • דן - נפתח ערוץ יוטיוב בהפקה מקומית המרכז מגוון תכנים: מתכונים, שיעורי יוגה, שעת סיפור, קטעים מהארכיון ועוד; הוקם מערך מתנדבים שנותן מענה לאוכלוסייה המבוגרת והנזקקת; נפתח שירות משלוחים מהכלבו; ובקרוב יחולק שי לחג באופן מקורי ומשמח. בנוסף, עובדים בקיבוץ על הפקת אירוע פייסבוק לייב שבועי בנושא התמודדות עם קשיים הכרוכים במצב, בהנחיית ראש צוות ער״ן דן.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: