יום ראשון, 27 בספטמבר 2020, ט' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

כחול לבן ירוק

ח"כ אלון שוסטר שמרכז את מטה ההתיישבות והחקלאות במפלגת כחול לבן, ביקר בגליל העליון, כשהנושא המרכזי של ביקורו היה הפשיעה החקלאית. הוא מתח ביקורת קשה על מדיניות הממשלה בנושא, והצהיר על מחויבות מפלגתו לפעול לשיפור המצב

פורסם בתאריך:


אתמול הגיעו לגליל העליון שני חברי כנסת מסיעת כחול לבן שפעילותם קשורה לנעשה בגליל העליון. השניים הם: ח"כ אלון שוסטר, שהוא יו"ר המטה לחקלאות והתיישבות בכחול לבן, וח"כ יזהר שי, שמרכז את פעילות המפלגה בגליל העליון.

עיקר הביקור התמקד בנושא שמטריד יותר מכל את החקלאים בגליל העליון, והוא כמובן הפשיעה החקלאית. שוסטר ושי ביקרו בקיבוץ כפר הנשיא, שבגלל קרבתו לכפר טובא זנגריה, סופג הטרדות, פריצות וגניבות חוזרות ונשנות.

מקום נוסף בו ביקרו השניים היה בית האריזה 'רפקור' בראש פינה, שהוצת כבר שלוש פעמים ונאלץ היום להוציא 900,000 ש"ח בשנה על אבטחה, גידור ומיגון באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. הכל מכיוון שבעלי בית האריזה הזה אינם מוכנים לשלם את דמי חסות.

ח"כ שוסטר (מימין וח"כ שי (משמאל) בביקור בבית האריזה רפקור

חברי הכנסת נפגשו גם עם ראשי המועצות בגליל העליון, גיורא זלץ ובני בן מובחר, שדיברו על העדר משילות, ומצב של פשיטת רגל של המדינה בטיפול בפשיעה החקלאית. הם סיפרו לחברי הכנסת שישנם לא מעט חקלאים בגליל שנאלצים לשלם דמי חסות כדי לא להיפגע על ידי כנופיות עבריינים שמאיימות עליהם.

ח"כ שוסטר הפנה אצבע מאשימה כלפי הממשלה ואמר: "אנחנו רואים בפשיעה החקלאית סמל למחדלים הרבים של ממשלת נתניהו. מטה החקלאות וההתיישבות של כחול לבן אימץ תכנית שהוכנה בקפידה אצל מרכז המועצות האזוריות.

"התוכנית כוללת התייחסות גם למישור האכיפה והמניעה, גם למישור ההרתעה והענישה וגם למישורים משלימים כמו ביטוח נזקים וסיוע בתקנים של אנשי ביטחון בישובים ובמועצות האזוריות. לאחר שתוקם ממשלה רחבה, יציבה, בראשות בני גנץ, נוכל להתחיל ולפעול גם בתחום הזה".

חבר הכנסת יזהר שי הוסיף: "לפני 50 שנה אנשי ההתיישבות העובדת היו האליטה של ישראל ובעשורים האחרונים הדבר נשחק ונעלם. לדבריו, בכוונת מפלגתו לתקן זאת, ולכן אנו שמים דגש על החקלאות כנכס אסטרטגי, הן מבחינה ביטחונית והן מבחינה כלכלית".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: