יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

למדו כיצד מתמודדים עם סוגיית ההגירה בגרמניה

משלחת של המועצה האזורית הגליל העליון ביקרה במרכז הפליטים במחוז לודוויגסבורג בגרמניה. חברי המשלחת התרשמו מהאופן שבו מתמודדים בגרמניה עם הסוגיה הנפיצה של המהגרים

פורסם בתאריך:


משבר הפליטים וההגירה מארצות המזרח התיכון ואפריקה לאירופה הפך לסוגיה קשה ומעוררת מחלוקת במרבית מדינות אירופה, ובראשן גרמניה, שקלטה בשנים האחרונות מספר גדול של מהגרים.

גם בישראל מתמודדים עם הבעיה, ועם הדילמות המוסריות שמתלוות אליה. אין פתרונות קסם לסוגיית ההגירה ההמונית, וכל מדינה מגבשת את המדיניות שלה בנושא.

למועצה האזורית הגליל העליון יש קשר עם מחוז לודוויגסבורג בגרמניה, ושיתופי הפעולה כוללים חילופי משלחות וביקורים הדדיים. משלחת מהגליל העליון נמצאת בימים אלה במחוז לודוויגסבורג, והשבוע ביקרו חברי המשלחת במרכז פליטים במקום, ולמדו על דרכי פעולה, רעיונות ותפישות.

בביקור לקחו חלק גם תלמידי ביה"ס "עינות ירדן", אשר נמצאים במקום כחלק מהקשר ארוך השנים עם בתי ספר גרמניים במחוז. בדיון משותף שנערך עם השותפים הגרמנים עלו שאלות מורכבות, חלקן הגדול מהתלמידים הישראלים והגרמנים, אשר המחישו עד כמה גדול האתגר של שני הצדדים.

"הגרמנים עשו חשבון נפש משמעותי על ההיסטוריה המשותפת שלנו ולמדו דבר או שניים על קבלת האחר", אמרה דפנה אברהמס, מנהלת הקשרים הבינלאומיים של המועצה והוסיפה כי "עם שיתוף פעולה מפרה כזה, הסיכוי שלנו להתמודד עם האתגרים גדול בהרבה. והכי חשוב, אין לי ספק שעם ילדים כמו הילדים שלנו, בטוח שנצליח".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: