יום שלישי, 25 בפברואר 2020, ל' שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

מדפסת תלת מימד בבי"ס "עינת הגליל"

בבית הספר הדמוקרטי "עינת הגליל" בקיבוץ עמיר יאפשר לתלמידים להתנסות, החל מהשנה, בתפעול מדפסת תלת מימדית, שאמורה להעשיר את חוויית הלימוד הייחודית של בית הספר

פורסם בתאריך:


מנהלת בית הספר, ענת כפרי, מציגה את המדפסת לראש המועצה, גיורא זלץ

עם פתיחת שנת הלימודים החדשה, הופתעו תלמידי ביה"ס "עינת הגליל" בקיבוץ עמיר לגלות כלי עבודה חדש ומעניין שהתווסף לבית ספרם – מדפסת תלת מימד. המדפסת המתקדמת הינה חלק ממרחב steamaker המתפתח בעינת הגליל. המרחב מספק לקהילה מקום ללמידה חווייתית אינטרדיסציפלינרית המבוססת על  PBL- עבודה סביב פרויקטים, שאילת שאלות, פתרון בעיות ותהליכי חקר.

"מתוך מקום של חיפוש והשראה הילדים יוצרים תוכנית עבודה שבסופה תוצר" מסבירה ענת כפרי, מנהלת "עינת הגליל" ומוסיפה כי "התהליך יכלול סקירה תיאורטית לרכישת והעמקת הידע הקיים על הנושא, חשיבה ביקורתית לחשיבה יצירתית, תכנון תוצר המשקף את תהליך המחקר או פותר בעיה, נותן מענה לצורך או שאלה. לאחר תהליך המחקר והתכנון יצרו הילדים את התוצר המרחבי המעוצב, תוך רכישת המיומנויות הנדרשות ליצירה".

  

במרחב קיימים מבחר אמצעים ליצירה, אשר כוללים מלאכות גסות כגון נגרות, מלאכות רכות כגון מכונות תפירה, אזורי צביעה והדבקה עשירים בחומרי יצירה והמחזור.  המרחב כולל גם מעבדה מדעית טכנולוגית הכוללת אזור יצירה לעריכת וידאו ואנימציה, מחשבים, ומדפסת תל מימד. התלמידים ילמדו לתכנן את הפרויקטים שלהם על תוכנת תלת מימד לפי חומרים, חוזק, מימדים וכו' ולשלוח להדפסה, כולל תפעול ותחזוקה. התכנית מבוצעת בשיתוף פעולה עם המרכז האקדמי לנוער (בסיוע מגבית קנדה), בי"ס "עיינות ירדן" ומועצה אזורית גליל עליון.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: