יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

מועצת הנוער מתנדבת בחקלאות

חברי מועצת הנוער של מועצה אזורית הגליל העליון, אירגנו מבצע סיוע לחקלאים שנתקעו ללא כוח אדם בגלל משבר הקורונה

פורסם בתאריך:


ימי הקורונה יצרו מצב שבו בני נוער רבים אינם נמצאים במסגרת של בתי הספר. במקביל התפתחה מצוקה גדולה אצל החקלאים, שאינם יכולים לגייס פועלים עקב המגבלות שהוטלו

בחיפוש אחר משמעות ועשייה כקבוצת נוער מובילה במועצה, מצאו עצמם חברי מועצת הנוער את הראיון לסייע לחקלאים במצוקתם הציעה מעוז גלעד מקיבוץ איילת השחר

אחרי חיפוש קצר, נוצר חיבור לאלמוג וגוש, רכזי הנוער העובד והלומד במועצה אזורית הגליל העליון, כתנועת נוער יש להם הרשאה להפעיל התנדבות נוער ובמהלך השבועיים האחרונים הם עבדו ביחד עם חניכי וחניכות התנועה בחקלאות באזור.

את התיווך והיוזמה של הנוער העובד בחקלאות יזמה שחר ספיר מקיבוץ כפר גלעדי, שחר מש"צית בנוער העובד והלומד וגם חניכה במועצת הנוער, היא זו שיצרה קשר עם החקלאים השונים בשטחי הגליל העליון.

ביום שישי שעבר, בשעות הבוקר המוקדמות, נפגשו כעשרה חניכי וחניכות מועצת הנוער ביחד עם צוות המועצה, קומונרים ורכזים מהנוער העובד והלומד במטע האפרסקים של נמרוד רוזנפלד במטולה, כאשר המשימה הייתה: דילול אפרסקים.

שירה טל קוגן, מנהלת החינוך הבלתי פורמלי במועצה: "הרבה התרגשות הייתה באוויר, מפגש אחרי חודש וחצי עם חברים שלא ראו תקופה ארוכה, מזג האוויר היה מושלם למרות התחזיות לגשם, כמובן ששמרנו על ההנחיות של משרד הבריאות, מרחק של שני מטר, עבודה בקבוצות קטנות ואורגניות, ארוחת בוקר ושתייה מרובה.

"בסיום הפעילות ישבנו לסיכום משותף, שוחחנו על המשמעות והחוסן האישי והמועצתי שקיים בנו והיכולת לעזור לאחר, מועצת הנוער תמשיך להתנדב ולעזור איפה שתוכל ולהיות חלק בלתי נפרד מהנוף הגלילי".

צילומים: מועצה אזורית הגליל העליון

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: