יום שני, 30 במרץ 2020, ה' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

מזדהים עם תושבי גוש חלב

תלמידים וחניכי מכינות צבאיות מהגליל העליון הגיעו למפגן הזדהות עם תושבי גוש חלב, בעקבות פשע השנאה שאירע בישוב הזה. "איש לא יוציא את רוח החברות הקיימת בין תושבי הגליל", אמרו המפגינים

פורסם בתאריך:


ביום ג' השבוע התעוררו תושבי גוש חלב (ג'יש) לבוקר קשה, כאשר גילו כי גלגליהם של יותר מ-150 כלי רכב ברחבי הישוב נוקבו. במקום רוססו גם כתובות בהן נכתב "יהודים להתעורר" ו"להפסיק להתבולל". המשטרה חוקרת את האירוע כפשע שנאה.

יצוין כי חלק מילדי ג'יש לומדים בביה"ס "אנה פרנק" בקיבוץ סאסא ואנשי היישוב נמצאים בקשר קרוב ומשתף עם אנשי סאסא, ברעם ויראון. ואכן, משלחת של תלמידים מבי"ס "אנה פרנק", כמו גם חניכי המכינות הקדם צבאיות בברעם וביראון, לקחו חלק בהפגנת הזדהות ותמיכה שנערכה היום בג'יש.

גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית הגליל העליון: " פשע השנאה שהתרחש הבוקר בג'יש, כוון לא רק כנגד תושבי הכפר, הוא פשע כלפי כל תושבי הגליל העליון. ילדי הכפר, שחלקם לומדים בבתי הספר שלנו, הם ילדינו והוריהם – שכנינו וחברינו.  

"מי שניקב את גלגלי המכוניות הוציא מהם את האוויר, אך לא יוציא את רוח החברות הקיימת בין תושבי הגליל. אין בעולם עוד מקום בו על תא שטח כה קטן חיים בשותפות אנשים ממגוון כל כך גדול של דתות, תרבויות ולאומים – צ'רקסים, מוסלמים, יהודים, נוצרים, ערבים ובדואים. אנו גאים בכך שכולנו חולקים את המרחב המיוחד הזה בשיתוף ובכבוד הדדי, ונעשה הכל כדי לשמור על מצב זה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: