יום רביעי, 26 בפברואר 2020, א' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

נחיתה רכה בעולם ההייטק

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והמועצה האזורית גליל עליון משיקים במכללה האקדמית תל-חי את תוכנית ״גליל טק", המעניקה לסטודנטים בחוג למדעי המחשב מלגה נדיבה ומאפשרת להם להשתלב בתעשיית ההיי-טק כבר במהלך הלימודים , במטרה שבסיום לימודיהם באקדמיה יישארו לגור בגליל

פורסם בתאריך:


כשסטודנט מסיים את חוק לימודיו ומעוניין להשתלב בתחום אותו הוא למד, הוא מגיע עם ידע תיאורטי אך עם מעט ניסיון מעשי. המציאות הזאת קיימת גם בהייטק וחברות בתחום זה מעדיפות מועמדים שכבר התנסו בעבודה ממשית

כדי להביא למצב שסטודנט יוכל לצבור קצת ניסיון מעשי עוד לפני תום לימודיו, מציעים כיום לסטודנטים בחוג מדעי המחשב במכללת תל חי לשלב במהלך השנה השלישית ללימודיהם התנסות מעשית במפעלי הייטק בגליל העליון.

השנה הוחלט לתגבר את התוכנית הזאת, והצטרפו למימון שלה המשרד לפיתוח הנגב והגליל, המועצה האזורית הגליל העליון, מגבית בריטניה וחברות הייטק הפועלות בגן התעשייה תל חי.

שיתוף הפעולה הזה הניב תוכנית בשם ״גליל טק״ שמעניקה לסטודנטים מלגות בסך  30-50 אלף ש״ח, לצד הכשרה מקיפה במדעי המחשב במגוון רחב של תחומים הנמצאים בחזית הטכנולוגיה העולמית: סייבר, אינטליגנציה מלאכותית, ראיה ממוחשבת, פיתוח אפליקציות סלולאריות, עיבוד אותות קול, מוסיקה ותמונות, תקשורת מחשבים, תכנות בסביבת אינטרנט, אלגוריתמים, אבטחת מחשבים ותקשורת, למידת מכונה machine learning  פיתוח תוכנה ועוד.

במסגרת תכנית "גליל-טק" יעבדו הסטודנטים 1,000 שעות בצמוד לצוותי פתוח תוכנה, בחברות היי-טק בצפון, כדוגמת: Mellanox, BMC-Software  וחברות נוספות. באופן הזה התוכנית נותנת מענה לחברת ההייטק הגליליות, שמשוועות לעובדים מיומנים, לקלוט בוגרים של מסלול מדעי המחשב במכללת תל חי, מבלי שהן תצטרכנה לממן את ההכשרה המעשית שלהם.

מטרה חשובה נוספת של התוכנית היא לגרום לכך שסטודנטים ממכללת תל חי יקבעו את מקום מגוריהם בגליל העליון לאחר תום לימודיהם. מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל: אריאל משעל, אמר בהקשר זה:  "תוכנית 'גליל טק' הינה צעד נוסף למתן תעסוקה איכותית ולחיזוק התיישבות אוכלוסייה צעירה בגליל".

פרופ' רן זיו, מנהל הפרויקט בחוג למדעי המחשב בתל-חי: "תעשיית ההיי-טק בגליל העליון משגשגת ומחפשת לצרף לשורותיה בוגרים של מדעי המחשב. הלימודים במסלול מדעי המחשב  במכללה כוללים לימוד של הנושאים העדכניים והמבוקשים ביותר בתחום זה, מה שמבטיח את השתלבותם המוצלחת בחברות ההייטק כבר במהלך הלימודים.״

ראש מועצה אזורית הגליל העליון, גיורא זלץ: "בתל-חי לומדים כ- 3,600 סטודנטים שמגיעים מכל קצוות הארץ. רובם הגדול (כ 70%) מתאהבים בגליל ורוצים להישאר בו עם סיום לימודיהם, אך בשל מחסור במקומות תעסוקה במקצוע אותו למדו, הם לא נשארים בגליל. ״גליל-טק״ היא הדרך להשאיר את בוגרי המכללה בגליל באופן קבוע. 50 סטודנטים משולבים בתוכנית השנה ואנו סבורים כי לקראת סמסטר האביב כמות הנרשמים תלך ותגדל".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: