יום שבת, 26 בספטמבר 2020, ח' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

עושים בית ספר לדמוקרטיה

תלמידי בית הספר הדמוקרטי, עינת הגליל, ביקרו במשכן הכנסת בירושלים במסגרת יום שהוקדש ללימוד בנושא הדמוקרטיה וכיצד היא באה לידי ביטוי בכנסת ישראל

פורסם בתאריך:


בעיצומו של המשבר הפוליטי הנוכחי, בשיאה אי הוודאות בנוגע להרכבת הממשלה, ולאפשרות של בחירות חוזרות, ביקרו במשכן הכנסת תלמידים מבית הספר הדמוקרטי, עינת הגליל, כדי ללמוד לצפות בהליכים הדמוקרטים בפעולה כפי שהם באים לידי ביטוי בבית המחוקקים של מדינת ישראל.

במהלך חמש השנים האחרונות זוהי מסורת בבית הספר הדמוקרטי 'עינת הגליל' לצאת ליום דמוקרטי בירושלים. במהלך יום זה הילדים צפו במליאת הכנסת, נפגשו עם דמויות העוסקות במלאכת החקיקה בתוך הכנסת, קיימו דיונים בתוך חדרי ישיבות של ועדות הכנסת, למדו, שאלו שאלות והעשירו את השכלתם בכל הנוגע לדמוקרטיה הישראלית.

בהמשך היום התלמידים הגיעו לבית המשפט העליון וסעדו ארוחת צהריים בגן הוורדים, תוך מפגש עם קבוצות מחאה המפגינות מול הכנסת. היום מסתיים בחגיגה צבעונית, במקום שמפגיש בין כל הערב רב של התרבויות בירושלים, שוק מחנה יהודה. הילדים הלכו בחוליות וקיבלו משימות של ראיון וחקר עם אוכלוסיית השוק.

"המסע לירושלים הוא אינטנסיבי ביותר וכולל עמידה בלוחות זמנים מאוד מדויקים, אך בסופו הילדים שבים עם חוויה מכוננת, אשר גדלה ומתעצמת לאורך השנים, בהן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: