יום חמישי, 06 באוגוסט 2020, ט"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

פרידה "ממרחק" מיקיר הגליל

יענקל'ה גלי, איש קיבוץ מעיין ברוך, שמילא תפקידים מרכזיים בגליל העליון, הלך לעולמו בגיל 92. ארונו עבר ברחבי הקיבוץ וההלוויה עצמה שודרה מבית הקברות באמצעות תוכנת זום

פורסם בתאריך:


 רכב הלוויה של יענקל'ה גלי במסע בשבילי מעיין ברוך 

השבוע הלך לעולמו יענקל'ה גלי (92), חבר מעיין ברוך, "יקיר הגליל" ואחת הדמויות הבולטות והמשפיעות בגליל העליון בחמישים השנים האחרונות. הלווייתו של גלי, יוצא התנועה המאוחדת חיפה, ממייסדי הקיבוץ וחבר הכשרת כפר גלעדי פלמ"ח, הייתה יוצאת דופן כמו סיפור חייו.

בהתאם להנחיות ימי הקורונה, במקום מאות משתתפים רק 20 מבני משפחה וחברים נכחו בבית הקברות, אולם רכב הלוויות עבר ברחבי הקיבוץ והתושבים הניחו זרי פרחים על הארון. ההלוויה עצמה שודרה ב"זום" לכלל חברי הקיבוץ.

במשך עשרות שנים עבד גלי במקומות רבים בגליל העליון והחותם שהותיר לא נמחה. בין השאר, שימש כגזבר, מזכיר ומרכז משק של קיבוצו, מזכיר החטיבה החינוכית של הנוער העובד והלומד, שליח מרכזי של תנועת "הבונים" בארה"ב, עבד בחברה לפיתוח הגליל, כולל שהויות באירופה ובארה"ב, הופיע בפני ועדת המסחר הבינ"ל של הסנאט האמריקאי, היה מנהלה האדמיניסטרטיבי של מכללת תל-חי ואף קיבל את אות יקיר המכללה בשנת 2011. ארבע שנים לפני כן, ב-2007, זכה בתואר "יקיר הגליל". 

יענקל'ה גלי עם אנשי החברה לפיתוח הגליל, שגב ירבעם ועמוס לוין

"יענקל'ה אישי היקר עסק עד יומו האחרון במרץ, במסירות ובאהבה בפעילות משמעותית למען הארץ, הגליל העליון, וקיבוץ מעיין ברוך, שהיה ממקימיו ואותו אהב בכל ליבו. יענקל'ה היה איש של אנשים אהוב מאוד על כל משפחתו ידידיו ומכריו. הוא יחסר לנו מאוד" ספדה לו אלמנתו, גינה.

יענקל'ה וגינה גלי

גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית גליל העליון, ספד לגלי: "נכון ש-30 שנה מפרידות בינינו, יחד עם זאת אני גאה לומר שיענקל'ה היה חבר אישי. אדם מיוחד, כמו עץ גדול שורשיו וענפיו נוגעים כמעט בכל פינה בגליל. יענקל'ה היה איש שאכפת לו, איש שטובת בני האדם, כל בני האדם חשובה לו, דעתן, לא חושש לומר את שלו, פורץ דרך, מוביל דעה. אהבתי אותך מאד, איש יקר, חיבוק לגינה, האישה שאתך, ולמשפחה".

יענקל'ה  הותיר אחריו אישה, גינה, לה היה נשוי 68 שנה, שתי בנות, נעה ואיילה, חמישה נכדים וחמישה נינים. יהי זכרו ברוך.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: