יום חמישי, 06 באוגוסט 2020, ט"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

מ.א. הגליל העליון בצפונט

הגליל

תקציב הפועל גליל עליון יגדל

מליאת המועצה האזורית הגליל העליון אישרה הגדלה של תקציב מועדון הכדורסל הפועל גליל עליון. המועצה אישרה גם כיסוי גרעון של קבוצת הגברים. ההחלטה אושרה ברוב דחוק של 12 מול 10. המתנגדים עומדים על כך שנציג מהמליאה יהיה חבר בהנהלת המועדון

פורסם בתאריך:


מועדון הכדורסל של הפועל גליל עליון ידע ימים יפים בעבר, וקבוצת הגברים שלו אפילו זכה באליפות ליגת העל בעונת 1992-3. זמן רב חלף מאז עונה זו שזכתה לכינוי "עונת הדובדבנים".

הזכויות על הקבוצה הבוגרת הועברו ב-2006 למועצה האזורית גלבוע, וקבוצת הגברים של הפועל גליל עליון נבנתה מחדש על בסיס מקומי, וכך עלתה בהדרגה מליגה ב' עד לליגה הארצית.

במקביל להתקדמות הספורטיבית גדל גם תקציב קבוצת הגברים, ובשנה שעברה עמד על 800 אלף שקלים, כשקבוצת הנשים הסתפקה ב-400 אלף שקלים בלבד.

בחודש שעבר התקיימה ישיבה שדנה בתקציב מועדון הכדורסל, וראש המועצה, גיורא זלץ, ביקש לאשר הגדלת את הגדלת התקציב מ-1.2 מיליון שקלים ל-1.5 מיליון, חצי מיליון לנשים ומיליון לגברים.

בנוסף התבקשה המועצה לאשר כיסוי גרעון של 200 אלף שקלים שנוצר בתקציב קבוצת הגברים, זאת לאחר שגם בשנים קודמות היו גרעונות. המועצה האזורית כיסתה את הגרעון אז בצורת הלוואה, שהקבוצה היתה אמורה להחזיר, וכעת התבקשה המועצה לאשר הלוואה נוספת, למרות שהחזרת ההלוואה הקודמת לא הסתיימה עדיין.

גיורא זלץ ידוע כאוהד כדורסל, ואף שימש כיו"ר המועדון בשנים 2003 עד 2008. בישיבת המליאה הוא הסביר את הדברים מנקודת מבטו ואמר: חלק מהמוטיבציה של הילדים והילדות לשחק כדורסל ולהצטרף לקבוצות הילדים והנוער,  זה כי הם רואים שיש הצטיינות בתחום הזה.

"במקרה שלנו  המאמן של הקבוצה הבוגרת, אבישי גורדון, מאמן גם את קבוצת הנוער, וכך גם שחקן הקבוצה הבוגרת, רן סבג. יש מאות של תושבים שבאים לראות את המשחקים. לכן אני חושב שזה נכון וחשוב שנתמוך בזה".

הבקשה של זלץ להגדיל את התקציב ולכסות את הגרעונות נתקלה בהתנגדות של כמה חברי מועצה. שחר רגב מקיבוץ ברעם הביע חשש שזה לא ייגמר בתוספת הזו, ואמר: "בספורט התחרותי התקציבים עולים, הדרישות עולות, זה ימשיך לעלות. עלינו ממיליון מאתיים למיליון וחצי, ובעתיד עוד מדרגה ועוד מדרגה".

אורי כחלון משדה נחמיה הוסיף: אני נגד התוספות. הבנות מקבלות פחות ועומדות בזה. את הגרעון, ניתן הלוואה, אבל תוספת אסור שתעבור".

בראיון שהתקיים עמו השבוע, כחלון נשמע עוד יותר תקיף, ואמר: "כל אחד מנגן לי על זה שזה חשוב לנוער. קבוצת הבוגרים לא מתעסקת עם הנוער. כמה מילדי גליל עליון עלו מהנוער לבוגרים? למה אני צריך לסבסד במקום פעילויות לתושבים. החינוך הבלתי פורמלי בקיבוצים בקריסה, ואנחנו נדרשים לשלם סכומים מטורפים. ולאן הכסף הזה בסוף הולך, לרכישה של שחקנים זרים".

עוד טענה שנשמעה בישיבה היתה שהמועצה האזורית הגליל העליון היא היחידה שמממנת את קבוצת הכדורסל, בזמן שתושבים אחרים באזור, ששייכים לרשויות אחרות, כמו קרית שמונה, מטולה או מבואות חרמון, מגיעים למשחקים ונהנים מהפעילות של הקבוצה, מבלי שאותן רשויות משתתפות בהוצאות.

על כך השיב זלץ: "אף רשות אחרת באזור לא הסכימה לתמוך בקבוצה. אני דיברתי עם ראשי רשויות. אנחנו מועצה שמסתכלת גם מסביב, ולוקחים חלק במשימות כלל אזוריות. זה נכון במרכז קלור, ובית וותיקי הגליל. אני הייתי מאוד שמח שיעזרו, אבל אני מבין שאם לא נעשה את זה, זה לא פשוט לא יהיה".

בעניין הגרעון של קבוצת הגברים, נציג המועדון הסביר שתוך כדי העונה התברר שהסגל הקיים לא יכול להתמודד בהצלחה, והקבוצה היתה עלולה להתדרדר לתחתית הליגה. הסכנה לדבריו היתה שזה יגרום למצב שבו הספונסרים לא ירצו לתמוך בקבוצה, ולכן נעשה מהלך של רכש, שגרם שאמנם גרם לגרעון, אך מנע מצב של בריחת הספונסרים.

בסופו של דבר התקיימה הצבעה, כשהמתנגדים להצעה עמדו על כך שתינתן התחייבות לכלול בהנהלת המועדון נציג ממליאת המועצה, כך שניתן יהיה לפקח על העניינים הכספיים.

זלץ כלל את הבקשה הזו בהצעת ההחלטה, אולם לדברי המתנגדים, הם לא ראו את הסעיף הזה בפרוטוקול של הישיבה שהתפרסמו לאחרונה. "אם זה לא יהיה רשום כהחלטה מחייבת, נדרוש הצבעה חוזרת", אומר אורי כחלון.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: