יום רביעי, 15 ביולי 2020, כ"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

בידוד בצימר, אסור בתכלית!

ביישוב חד נס ברמת הגולן התארחו אנשים שאמורים היו להיות בבידוד. במועצה האזורית גולן פעלו לפינויי של אותם מתארחים, ופרסמו אזהרה לבעלי הצימרים לא לארח אנשים כאלה.

פורסם בתאריך:


תופעה חדשה בצימרים ברמת הגולן נחשפה. בעלי צימרים מנסים למזער את הנזקים הכלכליים של מגפת הקורונה ומארחים אצלם יחידים/משפחות וקבוצות על מנת להעביר תקופת בידוד, לאחר שיבה מחו"ל או לחליפין לאחר חשיפה לחולה מאומת. 

בסוף השבוע האחרון התארחה קבוצה בצימר-מלונית, ביישוב חד נס. במהלך היום, שניים מתוך הקבוצה, קבלו הודעה שנמצאו מאומתים לנגיף. במהלך היום התפנו מהצימר חלק מאנשי הקבוצה שלא נדבקו, ובשעות הערב פונו שני החולים. אדם נוסף אמור לעזוב מחר בבוקר.

הפינוי נעשה בעקבות לחץ כבד שהופעל ע"י הנהלת היישוב ועל ידי ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח. רוקח פנה לבעלי הצימרים בקריאה, ובא אמר: "לצערי, זו תופעה הקיימת ביישובים נוספים. אני מבקש בכל לשון של בקשה, מכל אחד ואחת מכם, אל תעבירו את זה הלאה!  אל תאפשרו לתופעה מסוכנת זו להתקיים. אל תשכירו צימר/דירה פנויה/חדר לאנשים המגיעים וזקוקים לבידוד.

"זוהי חשיפה מסוכנת של הקהילה לאנשים שלא תמיד נשמעים לכללי הבידוד וחושפים את השכנים, החברים והמשפחה שלכם, בסופו של דבר, למחלה.

"ברור לי הקושי הכלכלי, אך בעתות שכאלו אנו נדרשים לקחת החלטות לא קלות. אנו נדרשים לקחת אחריות על הבריאות שלנו, של המשפחה והקהילה הגולנית כולה.

"סגרנו את השער במטרה למנוע את ההגעה לצורך בידוד ביישובים ולמזער חשיפה בין אנשים. אל תכניסו את הסכנה הביתה. זו העת לקחת אחריות, לנהוג במשנה זהירות ולדאוג לעתיד של כולנו".

בעקבות התופעה הנ"ל ולאחר בדיקת ההיבט המשפטי של הנושא פנה רוקח למשרד לבטחון פנים, למפקד המחוז במשטרה ולדרגים גבוהים נוספים. כרגע הנושא נמצא בבירור במשרד ראש הממשלה על מנת לבחון את אופן האכיפה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: