יום שבת, 08 באוגוסט 2020, י"ח אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

הגבר שנספה בשריפה בקרוואן היה פועל תאילנדי

המשטרה ומכבי האש פתחו בחקירה לגילוי סיבות השריפה שפרצה בקרוואן במושב נוב, בה נשרף למוות פועל תאילנדי שהתגורר בקרוואן

פורסם בתאריך:


זה היה אירוע מזעזע שעבר מתחת לרדאר. ההתייחסות התקשורתית לשריפה שפרצה בקרוואן במושב נוב בדרום רמת הגולן, ולמותו של אדם כתוצאה ממנה, היתה מינימאלית. זאת מהטעם הפשוט שהגבר שנספה בשריפה היה פועל תאילנדי.

זה קרה ביום שישי בסביבות השעה 8 בערב. במוקד הכבאות קיבלו הודעה על שריפה שפרצה בקרוואן במושב נוב. למקום הוזעקו שלושה צוותי כיבוי בפיקודו של רשף שמעון אוחנה. הכבאים הצליחו להשתלט על השריפה, אך לקרוואן נגרם נזק כבד.

במקביל הגיעו למקום גם כוחות מד"א. פראמדיק מד"א עומרי הוכמן סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוחות הכיבוי שפעלו במקום על מנת לכבות את המבנה שעלה באש. תוך כדי פעולות הכיבוי בוצעה על ידם סריקה בדירה והם חילצו אלינו גבר כבן 30 מחוסר הכרה כשהוא סובל מכוויות בכל חלקי גופו, הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

הכבאים סורקים את המבנה

בהודעה שנשלחה על ידי רשות כבאות והצלה נאמר כי בהנחיית מפקד המחוז טפסר ניזאר פארס הוקם צוות חקירה מיוחד לחקירת פרוץ הדליקה בראשות רע"ן חקירות מחוזי סגן טפסר יניב חן. הצוות הגיע עוד ביום שישי לחקור את הזירה, בסיוע כלבן וכלבת חקירות מהמחוז הצפוני.

תוצאות לחקירה עדיין אין. השאלות שנשאלות כתוצאה מהאירוע הן: מה היה הגורם לשריפה? כיצד אותו פועל תאילנדי, שהתגורר בקרוואן לא הצליח לצאת מהמבנה בזמן? והאם המבנה עמד בסטנדרטים המתחייבים.

שימוש בכלב גישוש בחקירת השריפה

בסעיף 12ה' לחוק העסקת עובדים זרים, נאמר: "המעביד יבטיח קיומם של אמצעים וסידורים נאותים למניעה ולכיבוי שריפות". המשטרה, שפתחה בחקירת האירוע, תצטרך לבדוק גם את הנושא הזה, ובמידה ולא היו אמצעי בטיחות אש נאותים, להחליט מה זה אומר מבחינת האחריות של בעל המשק שהעסיק את אותו פועל.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: