יום חמישי, 06 באוגוסט 2020, ט"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

הגולן הגיע לגיל השלישי

במועצה האזורית גולן מבינים שגם בגולן הולכת ומתרחבת אוכלוסיית הקשישים, ויש צורך לתת מענה. לכן הם הלכו ללמוד על הנעשה בתחום הזה במועצה האזורית הגליל העליון, שיש לה ותק בתחום וגם בתי אבות פעילים.

פורסם בתאריך:


ההתיישבות בגולן היא כבר בת 52 שנים. הישובים הראשונים הוקמו על ידי חבר'ה צעירים, בעיקר מגרעיני נח"ל, שרצו לעשות מעשה חלוצי. אותם צעירים וצעירות שהקימו את הישובים כמו מרום גולן, עין זיוון, רמת מגשימים ומבוא חמה, הם כיום כבר בני שבעים ויותר.

הזמן עושה את שלו, ובמועצה האזורית גולן מבינים שחייבים לתת מענה גם לגיל השלישי. המקום הכי נכון ללמוד ממנו על הנושא הוא המועצה האזורית הגליל העליון.

במועצה זו הפעילות למען האזרחים הוותיקים נמשכת כבר לא מעט שנים, ורק לאחרונה הוקמו בה שלושה בתי אבות, בקיבוץ דפנה, בלהבות הבשן ובכפר הנשיא.

זה הרקע לסיור לימודי שערך ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח, יחד עם אנשי מקצוע מהמועצה, בגליל העליון כאורח של החברה לפיתוח הגליל, חברת 'בשבילנו' ועמותת ותיקי הגליל

מפיתוח הגליל ליוו את הסיור אורי דורמן יו"ר החברה ורונית בדלר סמנכ"ל עסקי בחברה לפיתוח הגליל. מחברת 'בשבילנו-בית וקהילה לגיל המבוגר', נמרוד דורון-קינסברון המנכ"ל ומעמותת ותיקי הגליל-זאבית דרומי המנכ"לית.

כמו כן השתתפו בסיור אביטל פלכטמן מנהלת אגף ליעוץ וטיפול ומיכל נאור מנהלת יחידת הבריאות במועצה אזורית גולן.

הביקור כלל סיור בבית הסיעודי של 'בשבילנו-בית וקהילה לגיל המבוגר' בקיבוץ דפנה, שהינו אחד משלושה בתי אבות סיעודיים שהוקמו בקיבוצים בגליל העליון. המשתתפים למדו על תהליך פיתוח המודל  שבבסיסו הוקמו שלושת הבתים הסיעודיים וכן על התוכניות לפיתוח עתידי  של מערכת שירותים לזקן בביתו.

בהמשך ערכו ביקור ב'עמותת ותיקי הגליל' בתל חי, שם שמעו על רצף השירותים המגוון שהעמותה מעניקה לזקני הגליל, בין היתר: מרכז יום, מרכז תעסוקה ויזמות, ופעילות קתדרה.

בביקור עלו סוגיות הנוגעות לייחודיות של האזור הכפרי בפריפריה, לקושי בפיתוח מערכות שירותים לתושבים בתקופת זקנה ארוכה, הכוללת טווח רחב של צרכים משתנים, בישובים קטנים ומבוזרים.

לאנשי המועצה האזורית גולן יש עוד הרבה מה ללמוד בנושא הגיל השלישי, וראש המועצה, חיים רוקח, אמר בעקבות הביקור: "אנחנו פועלים למתן מענה מקיף ורחב לתושבי הגולן והסביבה. אנחנו מבקרים בבתים הסיעודיים ובודקים את הפעילויות של הגיל השלישי במטרה ללמוד ולהתאים את השירותים לטובת התושבים. 

המשתתפים סיכמו על המשך הידברות ושיתוף פעולה בפיתוח שירותים ברי קיימא, לזקן, בגולן ובגליל.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
תמונה אחת - עיוות המציאות
משה לוי | 09:17   17.07.19