יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

הגולן הוא חזית וגם עורף

במהלך חודש דצמבר יקיימו בעלי תפקידים במועצה האזורית גולן אימון באמצעות סימולטור מיוחד של פיקוד העורף שמדמה מצב מלחמה.

פורסם בתאריך:


רמת הגולן היא קו החזית מול סוריה, ובמלחמת יום הכיפורים הועמד קו החזית הזה במבחן קשה ביותר, אל מול פלישה רבתי של צבא סוריה.

מאז השתנו הזמנים וכך גם האיומים. הדגש עבר ממניעת פלישת צבא זר להגנה על הישובים מפני התקפות טילים ורקטות. לכן צריך להשקיע במוכנות של היישובים למציאות של התקפות טילים, כמו שקיים כיום ביישובי בעוטף עזה.

השבוע ביקר מפקד מחוז צפון בפיקוד העורף, אל״ם גיא ברגר במועצה האזורית גולן וקיים פגישת עבודה ראשונה עם ראש המועצה, מר חיים רוקח. בפגישה נכחו גם קב"ט המועצה וקצינים נוספים בפיקוד העורף

במפגש דנו הנוכחים בקידום מוכנותה ועצמאותה של המועצה לזמן חירום. בנוסף, דנו בהכנות לקראת אימון המועצה שיתקיים בתאריך 02.12 ב"סימולטור העורף" הנמצא במפקדת פיקוד העורף ברמלה ומאמן רשויות מקומיות וארגוני ממשלה להתמודדות ולניהול מצבי חירום בגזרתם.

אל"מ ברגר, הדגיש את חשיבות ההיערכות ואמר: "אנו מעריכים מאוד את הירתמות בעלי התפקידים וראש המועצה חיים רוקח לעבודה המשותפת. לקשר הרציף בין פיקוד העורף למועצה המקומית חשיבות גדולה".  

ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח, אמר בעקבות המפגש: "עצמאות וחוזק היישובים חשובים לנו מאוד ואנחנו מקפידים לאמן את מכלולי המועצה אחת לחודש. נמשיך בשיתוף הפעולה הצמוד עם פיקוד העורף כדי לשמר את רמת המוכנות שלנו".

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: