יום חמישי, 06 באוגוסט 2020, ט"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

החרמון יכול להיות אטרקטיבי גם בקיץ

באתר החרמון התקיים סיור עבודה משותף למשרד התיירות, רט"ג (רשות הטבע והגנים) והנהלת האתר, ומטרתו היתה לבחון אפשרויות להגברת האטרקטיביות של אתר החרמון גם בקיץ

פורסם בתאריך:


החורף האחרון היה אחד המוצלחים עבור אתר החרמון. עונת הסקי היתה ארוכה יחסית, ואפשר היה ליהנות משלג אפילו בחופשת הפסח. אבל באתר החרמון לא שוקטים על השמרים, ומבינים שלא בכל שנה יהיה להם חורף מוצלח, ולכן צריך לקדם את האטרקטיביות של החרמון גם בעונת הקיץ.

בשיאו של החורף הגיע מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי לביקור באתר החרמון, וכבר אז סוכם שלקראת הקיץ יתקיים סיור עבודה באתר החרמון, כדי לקדם את נושא תיירות הקיץ.

בשבוע שעבר התקיים הסיור, עם אמיר הלוי ומנכ"ל רט"ג, שאול גולדשטיין. אליהם התלווה מנכ"ל אתר החרמון, אלון פרידמן. השלושה עלו לרכבל העליון וסיירו בגבעות הקרב. בעקבות הסיור הוחלט על הקמת צוותי עבודה משותפים לקידום התיירות, והקמת טיילות קיץ באזור החרמון, כדי ליצור אפשרויות אטרקטיביות נוספות  לטיולים ובילוי.         

                                                                        

שלושת השותפים לסיור הדגישו כי הר החרמון, שמורת הטבע ואתר החרמון הם בעלי פוטנציאל אדיר למשיכת מבקרים רבים גם בחודשי הקיץ, כאשר מזג האוויר בהר נעים לטיולי טבע מול הנוף המרהיב. לחרמון מורשת קרב מפוארת, סיפורי גבורה, מיקום אסטרטגי למדינת ישראל, חבל ארץ ייחודי בהיבט של האקלים בו, צמחיה ופריחה ייחודית בעונת הקיץ ומפגש עם בעלי חיים ייחודיים לאזור.                                       

במהלך הסיור נדונו הצעות לפיתוח חניון לילה במפלס התחתון של אתר החרמון, הנמצא בסמוך ליציאה לשביל הגולן וכן מסלולי רכיבה באופניים. השתתפו בסיור כ- 15 איש משלושת הגופים, ובסיומו נקבעה ישיבת עבודה נוספת בעוד כחודש וחצי לקידום הנושא.

בתום הסיור אמר מנכ"ל אתר החרמון, אלון פרידמן:  "הסיור המשותף בחרמון עם אנשי משרד התיירות ורט"ג היה  חשוב ובהחלט ניכר ששני הגופים מבינים את חשיבות הפיתוח של האתר כחלק מקידום ופיתוח התיירות בצפון.

"אתר החרמון נמצא בפיתוח מתמשך ומואץ בשנים האחרונות, במהלך הקיץ נבנה רכבל מבקרים חדש בהשקעה גדולה מאוד, רכבל מתקדם ומונגש שייתן מענה מהיר לאוכלוסיות רבות בכל עונות השנה".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: