יום שישי, 28 בפברואר 2020, ג' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

החתולים החדשים של אתר החרמון

שני חתולי שלג חדשים נרכשו והגיעו לאתר החרמון, אחד מהם חתול בעל יכולות מיוחדות לבניית והכשרת מסלולי גלישה בסנואו פארק בפסגת האתר

פורסם בתאריך:


"חתולי השלג", הם כלי התחבורה היחיד שנע על מרבדי השלג באתר החרמון. בתחילת עונת החורף, הגיעו לחרמון 2 חתולי שלג חדשים אשר הצטרפו לשמונת חתולי השלג  הפעילים באתר ומשמשים לפינוי ופילוס השלג, החלקת מסלולי הגלישה, הובלת עובדים וסחורות, פינוי וחילוץ במקרה הצורך.

על גבי שני החתולים החדשים מותקנים טילרים מדגם חדיש המשפרים את איכות ההחלקה על המסלולים. אחד משני החתולים הוא מדגם מיוחד שמיועד לבניית והכשרת מסלולי גלישה ב SNOWPARK.

הסנואו פארק הוא אזור באתר המיועד לחובבי אקסטרים, ובו סוגים שונים של מקפצות, בדומה מאוד למתקנים המיועדים לגולשי הרולרבליידס והסקייטבורד, אבל עם נחיתות רכות יותר על השלג

החתול שנרכש כדי לטפל בסנואו פארק הוא מדגם P400, מכונה בשם PARKBULLY של חברת PISTENBULLY. הוא מצוייד בטילר (מחליק השלג המחובר לחתול מאחור) בעל זוויות כף מיוחדות ורחבות במיוחד, שמאפשרות לערום שלג בהתאם למה שנדרש במקפצות.

חתולי השלג  החדשים נרכשו בגרמניה ולשם הכשרת צוות נהגי החתולים של האתר הגיע לאתר היישר מגרמניה, כריסטיאן צימרמן, CHRISTIAN ZIMMERMANN, מדריך מומחה לנהגי חתול אשר ליווה והדריך את צוות נהגי החתולים בחרמון במשך שבוע.

חתולי השלג עוברים כל שנה במהלך הקיץ טיפול תחזוקה שנתי מקיף,הכולל פירוק הזחל (המסילה עליה החתול נוסע)  ובדיקת להבי הזחל, ברגים, גומי. בנוסף החלפת מיסבים, בדיקת גלגלים, ציוד הידראולי, משאבות, מנועים, צנרת. משקלו של חתול שלג - נע בין 4 טון ל 8 טון , תלוי בגודל. מהירות התנועה המקסימלית של החתול : 20 קמ"ש. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: