יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

הטיולים של נופי גולן מחוץ לטווח הרקטות

השבוע יצאו תלמידי שכבות י', י"א, ו- י"ב מבית ספר נופי גולן לטיולים בנגב ובמדבר יהודה. במועצה המקומית פרסמו הודעה מרגיעה להורים שאין מה לדאוג

פורסם בתאריך:


אחרי המקרה בו פונו חניכי תנועת הצופים שטיילו באזור עוטף עזה, יש רגישות מוגברת אצל הורים רבים, כאשר ילדיהם יוצאים לטיול לדרום. לכן המועצה המקומית קצרין ראתה לנכון לעדכן את ההורים של תלמידי בית ספר נופי גולן, שנמצאים בטיולים בשבוע הנוכחי, שהכל בסדר ואין מה לדאוג.

השבוע יצאו לטיול שלוש שכבות של החטיבה העליונה לטיולים בדרום. כיתות י' יצאו למדבר יהודה, כיתות י"א לאזור ירוחם, וכיתות י"ב לאילת. בהודעה מטעם המועצה המקומית נאמר:  בהערכת מצב שנערכה הבוקר עם גורמי החינוך והבטחון בעקבות המצב הבטחוני, טיולי שכבות י’, יא׳ ויב׳ אינם בטווח הסכנה ועל כן, הטיולים יימשכו כרגיל ותכני הטיול יותאמו למצב תוך שמירה על שגרה מלאה ותיאום מלא עם גורמי הביטחון.

ראש המועצה, דימי אפרצב, אמר:  ״ אנחנו נמצאים בקשר ישיר עם הגורמים ועוקבים אחר ההתפתחויות. המועצה המקומית קצרין, עובדי ונבחריה מחזקים את תושבי הדרום וסומכים על גורמי הבטחון וצה״ל להחזרת השקט, לימים שקטים ובטוחים״.

הטיול לאילת נמצא הרחק מטווח הרקטות, לגביו אין שום בעיה. אזור מדבר יהודה נמצא במרחק של 70 ק"מ בממוצע. זה אולי נכלל בטווח, אבל זה אזור מדברי,שומם ברובו. הרקטות של הג'יהד האיסלאמי מכוונות למרכזי אוכלוסיה, כמו אשקלון, אשדוד וכדומה, לא לכיוון מדבר יהודה.

תלמידי כיתות י"א נמצאים בחניון ליד ירוחם במסגרת פעילות הנקראת "מסע ישראלי", ומכונה גם "מסע בראשית".  המרחק מרצועת עזה הוא 60 ק"מ. אמנם ירוחם לא ספגה עד היום ירי רקטות מהרצועה, אבל זה נמצא בטווח, למרות שזו לא מטרה מועדפת. לכן שונו התוכניות, ובשלב זה ההוראה שקיבלו מנהלי הטיול מכוחות הביטחון היא להישאר בחניון.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: