יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

הכביש הראשי לרמת הגולן עלול להיחסם מחר

מחר, יום שני, אמורה להתבצע חסימה של כביש 91 המוביל מצומת מחניים לכיוון רמת הגולן. זאת, עקב פיצוץ מוקשים בסמוך לכביש ליד בית המכס. במועצה האזורית גולן מנסים לדחות את החסימה לתאריך אחר.

פורסם בתאריך:


בכביש 91 המוביל מצומת מחניים לרמת הגולן, דרך גשר בנות יעקב, ישנם שדות מוקשים ישנים, שנמצאים שם עוד מהתקופה שהסורים שלטו ברמת הגולן. הסורים מיקשו את כל האזור כדי להקשות על אפשרות שצה"ל ינסה לתקוף את רמת הגולן דרך הציר הזה.

בשנים האחרונות מתבצע במקום מהלך רחב היקף של פינוי שדות המוקשים הללו. חלק מהפינוי נעשה על ידי פיצוץ של המוקשים, וזה מה שאמור להתרחש גם מחר. מכיוון שהמוקשים הללו נמצאים ממש בסמוך לכביש, הוחלט לסגור את הכביש לתנועת כלי רכב.

העיתוי של סגירת הכביש יצר בעיה רצינית למועצה האזורית גולן, משום שמחר בדיוק אמורה להתקיים בצנובר, סמוך לקצרין, כנס רב משתתפים בתחום החקלאות,  אליו הוזמנו חקלאים מכל רחבי הארץ. הכנס יכלול תערוכת מיכון חקלאי, הרצאות וסדנאות בתחום המחקר החקלאי ועוד. 

בשעות האחרונות נעשו מאמצים מצד המועצה האזורית לדחות את סגירת הכביש למועד אחר, כדי למנוע מצב שבו האורחים שאמורים להגיע לתערוכה ייתקעו בפקקים שייווצרו במקום.

עדיין לא ברור איך כל הסיפור הזה יסתיים. במועצה האזורית מקווים מאוד שיצליחו לשכנע הן את המשטרה והן את משרד הביטחון, אבל תשובה חיובית לבקשה עדיין אין.

חשוב גם לציין שבימים אלה מתקיים בגולן גם מבצע "בעקבות לוחמים", שבמסגרתו מגיעים אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ לסיור מורשת קרב בגולן.

מבצע בעקבות לוחמים מתבצע על ידי משרד הביטחון, וכך גם פיצוץ המוקשים. צריך רק לקוות ששני האירועים האלה מתואמים, ושהאוטובוסים עם התלמידים לא ייסעו בדרכים חלופיות. 

בכל מקרה, כל מי שמתכנן לנסוע בכביש הזה, כדאי שיתקשר מחר בבוקר למועצה האזורית גולן ויבדוק האם הכביש אכן נחסם. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: