יום רביעי, 12 באוגוסט 2020, כ"ב אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

הלכה לה למקום אחר

ויקי בדריאן, שהתמודדה על ראשות המועצה בקצרין, עזבה עם משפחתה את הישוב, ועברה לגור בכפר ורדים. היא אומרת שתמשיך לכהן כחברת מועצה, אך על פי החוק היא חייבת לשהות בישוב רוב הזמן, וכלל לא בטוח שהיא תעמוד בכך.

פורסם בתאריך:


כבר לפני מספר שבועות נפוצה בקצרין השמועה שחברת המועצה, ויקי בדריאן, מתכוונת לעזוב את קצרין, ולעבור להתגורר בכפר ורדים. השבוע התברר כי השמועות האלה נכונות.

בדריאן פרסמה פוסט ובו כתבה: "כמעט 40 שנה. ילדות, גיל התבגרות, צבא, משפחה. קצרין היא חלק בלתי נפרד ממני. היום משפחתי מסיימת פרק וממשיכה הלאה. ולמתעניינים – אמשיך לכהן כחברת מועצה".

בדריאן לא אומרת מפורשות שהיא עוזבת את קצרין. "משפחתי ממשיכה הלאה", היא כותבת, ולא ברור מהמשפט הזה האם היא עוזבת יחד עם המשפחה. אבל על פי מידע שהגיע לידי צפונט, בדריאן עובדת כיום בבית מלון בנהריה, וזו ככל הנראה הסיבה למעבר המגורים לגליל המערבי.

כדי להמשיך להיות חברת מועצה בקצרין, צריכה בדריאן שעיקר זמנה היא תשהה בישוב. בצו המועצות המקומיות, סעיף 101 כתוב: "ואלה פסולים לכהן כחברי מועצה נבחרת: "מי שמקום מגוריו הקבוע שוב אינו בתחום המועצה".

אז כיצד תצליח בדריאן להמשיך להתגורר בקצרין באופן קבוע, כאשר משפחתה מתגוררת בכפר ורדים, והיא עובדת בבית מלון בנהריה? תשובה לכך היא לא נותנת, ומהמידע שהגיע ל'צפונט' מתושבים שגרים בסמוך לביתה בקצרין, בדריאן לא נמצאת בקצרין באופן קבוע.

ישיבת מועצה בקצרין

עוד בטרם הודיעה בדריאן על עזיבתה, כבר נבקעו סדקים בחומת ההתנגדות האופוזיציונית שהיא הקימה מול ראש המועצה, דימי אפרצב. היה לבדריאן רוב במועצת העיר, חמישה חברי מועצה מול ארבעה.

לאחרונה החליט חבר המועצה, חיים לחיאני, לפרוש, בעקבות חילוקי דיעות עם בדריאן, והמחליף שלו, שימי נמימי, לא רואה את עצמו מחויב בהכרח למשמעת סיעתית. בישיבה האחרונה  הצביע נמימי יחד עם הקואליציה בעד אישור צו הארנונה.  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: