יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

העין הצופיה

במסגרת פרויקט "עיר ללא אלימות" של המשרד לביטחון פנים, הותקנו בקצרין 60 מצלמות אבטחה שמחוברות למרכז שליטה ובקרה במוקד המועצה המקומית.

פורסם בתאריך:


ביום שני ה 2.9.2019 נפתח באופן רשמי המוקד "הרואה העירוני" במועצה המקומית קצרין. לפתיחת המוקד נבחרו והוכשרו מוקדנים ומנהלת מוקד.

מוקד הרואה העירוני, הוא חלק מיוזמה משותפת של המשרד לביטחון פנים והמועצה המקומית קצרין ובמסגרתו נפרסו מעל ל-60 מצלמות ברחבי היישוב. המוקד עצמו פועל  כחלק מהמחלקה לשירותים עירוניים וחזות העיר, אשר מנהלים את פניות ותלונות התושבים.

כבר במהלך ניסוי ובחינת המצלמות נצפו  ותועדו  נערים שפרצו למרכז הצעירים החדש. האירוע טופל במהירות מול משטרת ישראל שעצרה וחקרה את הנערים. במועצה המקומית מביעים תקווה שהמוקד רואה העירוני, המופעל 24 שעות ביממה, יעזור לטפל באירועים חריגים, יימנע אותם בעתיד ויגביר את תחושת הביטחון בעיר.

ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב: "אני מברך על תחילת הפעלת מוקד הרואה העירוני בקצרין, זוהי לבנה נוספת בחומת הביטחון שעלינו לתת לתושבים. אני מאחל הצלחה למנהלת המוקד ולמוקדנים אשר נבחרו והוכשרו בהתאם ומאחל לכולנו ימים שקטים".

רישות ישוב עירוני במצלמות אבטחה מציף מטבע הדברים את שאלת החדירה לפרטיות, והחשש שמדובר בגרסה של "האח הגדול". במועצה המקומית מבהירים שהמצלמות הותקנו במקומות ציבוריים בלבד, ושום מצלמה לא מכוונת לבניין מגורים, לא למרפסת ולא לחלון.

בהנחיות למוקדנים שפרסם משרד לביטחון פנים נאמר בין השאר: "המוקדן יפעל תוך הקפדה רבה על צנעת הפרט ובהלימה למטרות ולמשימות שהוגדרו ובהתאם לחוק ולהוראות המחייבות".

בנוסף לכך פרסם המשרד לביטחון פנים מסמך מפורט תחת הכותרת "תורת ההפעלה של המוקד הרואה".

מכיוון שמדובר בפריסה של 60 מצלמות, זה כמובן יוצר קושי לפקח בו זמנית על כל המצלמות, לכן בתורת ההפעלה נקבע שתהיינה מצלמות "ברזל", שמופיעות דרך קבע על המסך, ומצלמות מתחלפות ו/או קופצות. מצלמות הברזל יכסו אזורים בעייתיים יותר, והמצלמות המתחלפות אזורים פחות בעייתיים.

המצלמות הקופצות יכולות לזהות פעילות חריגה, כמו התגודדות של מספר גדול יחסית של אנשים במקום מסוים, ואז התוכנה של מרכז הבקרה מקפיצה את אותה מצלמה אל המסך, כך שהמוקדן יוכל לזהות את המתרחש.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: