יום ראשון, 27 בספטמבר 2020, ט' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

הפועל נפצע מלוח שיש שנפל עליו

תאונת עבודה באזור קצרין, לוח שיש נפל על פועל והוא נפצע באורח בינוני, ופונה במסוק לבית החולים רמב"ם. לפני שנה וחצי אירעה תאונה דומה במג'דל שמס שהסתיימה במוות

פורסם בתאריך:


היום בשעה 11:35 התקבל דיווח במוקד 101 של מד״א במרחב ירדן על פצוע שהובא לתחנת מד״א בקצרין. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי והוא פונה במסוק מד״א לבי"ח רמב״ם גבר בן 46 במצב בינוני, עם חבלת ראש, לאחר שככל הנראה נפגע מחפץ כבד שנפל עליו.

חובשת בכירה במד״א איבון פריימן לוין, סיפרה: "הפצוע היה בהכרה וסבל מחבלת ראש, הוא סיפר שבזמן עבודה נפל עליו לוח שיש מגובה של כ-3 מטרים. הענקנו לו טיפול רפואי, והוא פונה במסוק מד״א לבית החולים כשמצבו יציב״.

המקרה הזה מזכיר מאוד מקרה אחר שאירע לפני כשנה וחצי בעסק לעיבוד לוחות שיש במג'דל שמס. לוח שיש גדול נפל על ראשו של פועל. הוא נפצע אנושות ונפטר לאחר שפעולות החייאה לא צלחו.

המקרה שאירע היום מצטרף למגמה מדאיגה של עליה במקרי תאונות עבודה במדינה. במחצית 2019 היה זינוק של 30% במספר ההרוגים בתאונות עבודה. בסך הכל אירעו בתקופת זמן זו 195 תאונות עבודה קשות וקטלניות.

תאונות כתוצאה מנפילת חפצים כבדים על ראשם של עובדים הם הגורם מספר 2 בתאונות עבודה, לאחר נפילות מגבהים, עם 26 אחוזים מכלל התאונות. אין בשלב זה פרטים, האם אותו עובד שנפצע היום חבש קסדה או לא. בכל מקרה חבישת קסדה במקומות עבודה כאלה, יכולה לעשות לעיתים את ההבדל בין חיים למוות.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: