יום שישי, 03 ביולי 2020, י"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

התחנה תיפתח בהתאם להערכת מצב

במחוז הצפוני של רשות הכיבוי וההצלה החליטו לסגור מעת לעת את תחנת הכיבוי בבני יהודה המשרתת את יישובי דרום הגולן. הסגירה תתבצע בהתאם להערת מצב מבצעית. במועצה האזורית הבטיחו לפעול כדי להשאיר את התחנה פתוחה באופן קבוע

פורסם בתאריך:


חודש נובמבר התאפיין השנה ביובש, טמפ' גבוהות ורוחות מזרחיות חזקות. זה כמובן מעלה את הסכנה לפריצת שריפות, ורשות הכיבוי וההצלה הוציאו הוראה האוסרת הדלקת אש במקומות פתוחים.

אבל למרות זאת הוחלט במטה של מחוז הצפון של הרשות לכיבוי והצלה, שתחנת הכיבוי בבני יהודה תיסגר בחלק מהזמן. בשבוע שעבר התחנה היתה סגורה ליום אחד.  זו אינה הפעם הראשונה שהתחנה נסגרת. בעבר כבר היו מקרים בהם התחנה לא היתה מאויישת, לעיתים גם ליותר מיום אחד בלבד. במהלך חודש פברואר 2019 התחנה לא היתה מאוישת במשך שבוע שלם. 

עכשיו, כששוב התחנה נסגרה, התושבים פנו אל המועצה האזורית, ובהודעה מטעם המועצה נאמר: "חיים רוקח, ראש המועצה, מטפל מהבוקר בנושא מול שרותי הכבאות והגורמים השונים.

"המועצה האזורית גולן, שומעת את החששות, תומכת ומבינה לליבם של התושבים המוחים, ותמשיך בטיפול מול גורמי הממשלה הרלוונטים ואנשי המקצוע השונים, במהלך השבוע. הצורך בשרותי כיבוי ברחבי הגולן ברור. מדובר בסגירה זמנית, בשל חוסר בכוח אדם, ואנו תקווה, כי המצב ייפתר במהרה. נעדכן בהתאם להתפתחויות".

מנגד, ברשות הכיבוי וההצלה אומרים: "במסגרת הערכת מצב המתקיימת מידי יום במחוז הצפוני, ולאור תפיסת הפעלה גמישה, נתקבלה החלטה על סגירת תחנת בני יהודה ליממה הקרובה. חשוב לציין כי מענה מיידי ניתן על ידי יחידת המתנדבים הנמצאת בכוננות בבני יהודה, ומתחנת צמח וקצרין".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: