יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

התקופה הקשה מאחוריו

אחרי שנה ללא רוב במליאת המועצה, הצליח ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב, להשיג את אישור המועצה לתוכנית פיתוח גדולה שיזם. זאת בזכות חברת מועצה מהאופוזיציה שהחליטה להצביע בניגוד לעמדת סיעתה

פורסם בתאריך:


השנה האחרונה לא היתה קלה מבחינתו של ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב. לאחר הבחירות הוא נשאר עם מועצה לעומתית, ארבעה תומכים מול 5 חברי אופוזיציה.

האופוזיציה, שבראשה עמדה ויקי בדריאן, לא עשתה לאפרצב חיים קלים, למעשה היא ניסתה בכל דרך לטרפד החלטות שהוא רצה להעביר, ולעיתים גם כפתה עליו החלטות שהיו בניגוד למדיניות שלו.

השבוע חלה תפנית במצב המאוד סבוך שהיה מנת חלקו של אפרצב מאז תחילת הקדנציה הנוכחית. אפרצב היה צריך להביא לאישור המועצה תוכנית פיתוח גדולה, והוא היה חייב לעשות זאת ללא דיחוי משום שהתמיכה הממשלתית שהוא השיג בעמל רב, לא היתה מובטחת, והיתה עלולה להתבטל, אם הוא לא היה מצליח להשיג את אישור התוכנית במליאת המועצה.

התוכנית כללה הקמה של קרית ממשלה בקצרין, שאמורה להניב הכנסות גדולות למועצה משכירות וארנונה. תוכנית נוספת לשדרוג פארק קצרין, ועוד כמה סעיפים נוספים. המועצה היתה צריכה לאשר הלוואה בסך 3.1 מיליון שקלים, כדי לממן את חלקה, כשעיקר המימון בסך 28.5 מיליון, יגיע ממקורות ממשלתיים.

אפרצב הימר על כל הקופה. הוא יצר לחץ תקשורתי על חברי המועצה, שיתף את התושבים בפוסטים שהוא פרסם על התוכנית ועל הנחיצות הגדולה שיש לה להמשך התפתחותה של קצרין.

בסופו של דבר הוא הצליח לשבור את הבלוק האופוזיציוני, כאשר חברת מועצה אחת, אנה גרוסמן, שהיתה חלק מהאופוזיציה, החליטה להצביע בעד התוכנית. וכך במקום שלאופוזיציה יהיו 5 קולות מתוך 9, רק 4 ידיים הורמו נגד אישור התוכנית, וכך התוכנית קיבלה את האישור המיוחל.

סביר להניח שאפרצב ידע עוד לפני הישיבה שאנה גרוסמן תצביע בעד, אבל על השאלה הזאת הוא לא היה מוכן לענות. כך או כך אפרצב הצליח לשבור את הבלוק האופוזיציוני שפעל נגדו במשך כ-10 חודשים.

אחת הסיבות האפשריות לכך שאנה גרוסמן החליטה להצביע בעד קשורה גם להתנהלות של מי שעומדת עדיין בראש האופוזיציה, חברת המועצה ויקי בדריאן. בדריאן עזבה את קצרין, ועברה להתגורר בכפר ורדים. למרות זאת היא עדיין לא התפטרה מחברותה במועצה.

 

אם היא לא תתפטר, ראש המועצה רשאי לזמן אותה לשימוע, ולאחר מכן גם להחליט על הדחתה מחברותה במועצה. גרוסמן אינה הראשונה שמסתייגת ממדיניותה של בדריאן, גם חבר המועצה לשעבר, חיים לחיאני, לא הרגיש בנוח, ולכן החליט להתפטר מחברותו במועצה.

אחרי הישיבה ביום ראשון אפרצב נשמע הרבה יותר רגוע ונינוח. הוא מבין שהתקופה הקשה מאחוריו. התוכנית תצא לדרך, וכבר במהלך הקדנציה הנוכחית ניתן יהיה לקטוף את הפירות, ולהגדיל באופן משמעותי את הכנסות המועצה. עכשיו אפרצב יוכל לצאת קצת מהטרפת שאפפה אותו בחודשים האחרונים, ולהקדיש קצת יותר זמן לתחביבו העיקרי, רכיבה על אופני הרים. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: