יום חמישי, 02 באפריל 2020, ח' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

זכו בפרס החדשנות על הקמת מאגר גנטי לכלבים

קצרין זכתה במקום הראשון בפרס החדשנות של מרכז השלטון המקומי והחברה למשק וכלכלה, על הקמת מאגר גנטי לכלבים. הפרס הוענק במסגרת ועידת השלטון המקומי – מוני-אקספו בגני התערוכה

פורסם בתאריך:


ביום חמישי בשבוע שעבר התקיימה  ועידת השלטון המקומי על חדשנות ויצירתיות לשיפור ושמירה על איכות חיים גבוהה של התושבים. במהלך אותה ועידה העניק יו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס  את פרס החדשנות לראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב, על פרויקט המאגר הגנטי לכלבים שפועל בהצלחה במועצה.

פרויקט המאגר הגנטי של הכלבים בקצרין החל לפעול בחודש יולי 2019. ההחלטה ליזום את הפרויקט נבעה מהרצון למגר את תופעת הכלבים המשוטטים, שהיוו מטרד סביבתי ותברואתי הפוגע באיכות החיים ביישוב.

המאגר הגנטי לכלבי קצרין הוקם כמיזם משותף של המועצה המקומית קצרין, מעבדת GGA מקצרין, חברת אל-גלל, אשכול מזרחי, המשרד לפיתוח הנגב והגליל והמשרד להגנת הסביבה.

מעבדות GGA בקצרין

הקמת המאגר מתבססת על דגימות פרווה לא פולשניות אשר נלקחו בעת ביקור עם הכלב אצל הווטרינר. כאשר פקחי המועצה המקומית מגלים צואת כלבים הם לוקחים דגימה ממנה שמועברת למעבדה לצורך זיהוי גנטי. כך אפשר לדעת מיהו בעל הכלב, ולנקוט באמצעי האכיפה הנדרשים.

בעקבות הענקת פרס החדשנות אמר ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב:  "הזכייה בפרס החדשנות, במקום הראשון, היא הוכחה נוספת על התקדמות בירת הגולן – קצרין, תוך יצירת פתרונות חדשניים ושילוב היכולות שתורמת העיר. הקמת המאגר הגנטי לכלבים הינו כלי נוסף ליצירת תרבות של שמירה על מרחב ציבורי, נקי, מסודר ובטוח לרווחת התושבים והכלבים".

דימי אפרצב עם יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס

צילומי הטקס: שרון רביבו

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
ששת הימים (ל"ת)
איילה כהן | 21:07   24.02.20