יום רביעי, 26 בפברואר 2020, א' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

לינה באוהל בלב הבוסתן

בקיבוץ עין זיוון בצפון רמת הגולן הקימו מתחם קמפינג בתוך בוסתן פירות יער, וכך הנופשים יכולים לשלב קטיף עצמי עם לינה באוהל בלב הבוסתן

פורסם בתאריך:


רגע לפני שיתחיל הגל הגדול של הנופשים, אחרי ט' באב, חונכים בעין זיוון מתחם קמפינג חדש בלב בוסתן פירות היער שלהם. זה נוסף על בקתות אירוח שנמצאות בתוך הקיבוץ, וחאן דרכים, שכולל כמה מבנים סורים ישנים, ששופצו, באזור בקעת קוניטרה.

בהודעה מטעם תיירות עין זיוון נאמר: "מתחם הקמפינג בעמק הבוסתנים, מתפרש על שטח של 20 דונמים, ומציע לינה באוהלי שטח, לזוגות ומשפחות. ניתן להקים בשטח את האוהל הפרטי מהבית, או לשכור אוהלי איגלו ללינה של עד ארבעה מטיילים ואוהלי 'קולמן' איכותיים, משפחתיים עבור שש נפשות.

בעין זיוון מצטרפים עכשיו למגמה שהולכת ומתחזקת בשנים האחרונות, להציע לנופש הישראלי אופציות לינה זולות. המחירים של לינה בצימרים גבוהים כיום במידה כזאת, שלעיתים יותר זול לרכוש חבילת נופש בחו"ל, בעיקר ביעדים קרובים וזולים כמו רומניה, בולגריה יוון וקפריסין.

ברמת הגולן ובגליל העליון הוקמו כבר כמה מתחמי קמפינג, שמצד אחד הלינה היא באוהל, שזה קצת חלוצי ולא תמיד הכי נוח, אבל זה לא סתם בר בשטח, אלא יש את התנאים הבסיסיים הנחוצים

כך גם בקמפינג של עין זיוון, שבו יש תאי שירותים ומקלחות, שוקת לשטיפת פנים, מטבח מרכזי מאובזר, הכולל: תנור, מיקרוגל, מקררים ומקפיאים, פלטות חימום, מיחם חשמלי, כיורים לשטיפת כלים ועמדת מנגלים.

עין זיוון לא המציאו את הקונספט של לינה בתוך בוסתן של קטיף עצמי. כבר לא מעט שנים שיש כזו אופציה במשק של משפחת לוי במושב שעל, שהיו חלוצי הרעיון של קטיף עצמי. היתרון של עין זיוון הוא בגודל ובמגוון האטרקציות במקום.

פרט לקטיף העצמי, יש בבוסתן עצמו פינות חמד עם ערסלים ,שולחנות פיקניק ומגוון רחב של אטרקציות, כגון: מתנפח מים לילדים, הפרחת בועות סבון, פארק חי, פארק חבלים וטיפוס וטיול עצמאי ברחבי הבוסתן.

בנוסף יכולים אורחי הקמפינג ליהנות מאטרקציות נוספות שנמצאות בתוך כפר הנופש של הקיבוץ, וזה כולל כניסה חופשית לבריכת השחייה בקיבוץ עין זיוון, מדשאות כפר הנופש, גן המשחקים וסיור בטרקטור ועגלה ברחבי הקיבוץ בשעות הפעילות. מה שלא כלול במחיר זה ביקור ביקבים ובמפעל השוקולד דה קרינה.

בעין זיוון מיישמים את הקונספט שבו יש את כל המרכיבים של הנופש תחת קורת גג אחת. זה מאוד דומה למה שקורה בקיבוץ השכן, מרום גולן, שגם שם התחילו את ענף התיירות כשהפכו את מגורי הנעורים לחדרי אירוח, ובהדרגה הוסיפו את מסעדת הבוקרים, תצפית הר בנטל, טיולי סוסים  עוד אפשרויות לינה, ועוד אטרקציות.

אחרי שנים של פריחה חסרת תקדים של ענף התיירות הכפרית, יש בשנים האחרונות מגמת האטה, שנבעה הן בגלל התחרות מול הנופשונים בחו"ל, והן משום שיש כבר רוויה בכמות הצימרים.

הנפגעים העיקריים היו הצימרים הפרטיים במושבים. שם הממוצע הוא 4 יחידות נופש לכל משק. אותם בעלי צימרים תלויים באופן בלעדי באירוח של זוגות ומשפחות, והם לא מותאמים לשוק הקבוצתי. לעומת זאת בקיבוצים כמו עין זיוון, מרום גולן ואחרים, יש אפשרות לארח קבוצות, וזה מבטיח תפוסה יחסית טובה גם בימי חול לאורך כל השנה.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: