יום רביעי, 15 ביולי 2020, כ"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

לסגור את השערים גם ביום!

המועצה האזורית גולן פרסמה הנחייה לישובים הכפריים בגולן לסגור את שערי הישוב גם בשעות היום

פורסם בתאריך:


בכל ישוב כפרי בגולן יש כיום שער בכניסה שבשגרה הוא פתוח בשעות היום וסגור בשעות הלילה. באופן הזה ניתן לצמצם למינימום כניסה של אנשים לא רצויים, גניבות חקלאיות וגם פריצות לבתים.

בשעות היום השערים פתוחים בדרך כלל, אבל בימים אלה של התמודדות עם נגיף הקורונה, ההנחיות משתנות, וכדי שתהיה שליטה טובה יותר על היוצאים והנכנסים בכל ישוב, פרסמה המועצה האזורית גולן הנחיה להשאיר את השערים סגורים גם בשעות היום.

בנוסף נאמר בהודעת המועצה. "להעביר מסר ברור לבעלי דירות להשכרה/צימרים להימנע מהכנסת אורחים מחוץ ליישוב ובוודאי מי שנדרשים לבידוד".

נכון לעכשיו הצימרים בגולן מושבתים, ובינתיים זה עוד לא כל כך נורא. אבל אם ההנחיות בנוגע לקורונה יישארו גם במהלך חופשת הפסח, הנזק הכספי לבעלי הצימרים בגולן יהיה גדול. זה נכון גם לכלל העסקים התיירותיים בגולן.

במצב רגיל חופשת חג הפסח היא שבוע בו המוני מטיילים מגיעים לגולן לראות את הירוק והפריחה, אם לא יהיה שינוי בהנחיות עד חופשת הפסח, התיירנים בגולן יספגו נזקים משמעותיים.

במועצה האזורית גולן מודעים לכך. ראש המועצה, חיים רוקח, פרסם הודעה לתושבים בה אמר: "אני יודע שההמלצות קשות, בוודאי בחבל ארץ יפה וקהילתי כשלנו, אך חשוב שנציית להנחיות, נשמור על הקהילות שלנו ולא נזלזל באף הנחייה/המלצה קלה כחמורה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: