יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

נמימי: אצביע לגופו של עניין

חבר המועצה המקומית בקצרין, חיים לחיאני, התפטר לאחר שכשל בניסיונו לגשר על הפערים בין ראש המועצה, דימי אפרצב, ליושבת ראש האופוזיציה, ויקי בדריאן. מחליפו של לחיאני, שימי נמימי, מצהיר שבכל נושא שיועלה לדיון במועצה, הוא יצביע לגופו של עניין

פורסם בתאריך:


דרמה גדולה היתה במועצה המקומית קצרין בשבועות האחרונים. במוקד הדרמה עמד חבר המועצה חיים לחיאני. לחיאני, חבר האופוזיציה, ברשימת "קצרין תנצח" בראשות ויקי בדריאן, לא היה שבע רצון מהתפתחות העניינים מאז הבחירות.

ויקי בדריאן הצליחה ליצור רוב לאופוזיציה במליאת המועצה, והובילה קו לעומתי שלא איפשר שיתוף פעולה עם ראש המועצה, דימי אפרצב. זה בא לידי ביטוי בהתנגדות גורפת לכל נושא שאפרצב רצה לקדם, וגם בניסיון לנצל את הרוב במועצה כדי להעביר החלטות שיביכו את ראש המועצה, ויקשו על תפקודו.

את רוב ההצעות לסדר שהגישו חברי האופוזיציה הצליח אפרצב להדוף, מכיוון שחוות הדעת של היועץ המשפטי של המועצה קבעה כי הן אינן חוקיות, אבל אפרצב, לדבריו, נאלץ להקדיש זמן רב מדי סביב המאבקים האלה, במקום לעסוק בקידום ענייני הישוב.

לחיאני לא היה שלם עם הקו שהובילה בדריאן. הוא הבין שהסכסוך הזה פוגע בתושבים ובהמשך פיתוחה של קצרין. הוא ניסה ליישב את חילוקי הדעות בין בדריאן לראש המועצה. אפרצב שמח על היוזמה של לחיאני, והיה נכון להיפגש עם בדריאן, אולם לדבריו, ארבע פעמים נקבעו מועדים לפגישה, ובכל פעם בדריאן ביטלה את השתתפותה.

לחיאני לא נואש, והחליט לשתף את התושבים כדי שאולי הלחץ שלהם יגרום לפגישה המיוחלת. בפוסט שהוא פרסם בפייסבוק, הוא כתב: "עלינו לנסות ליישב את הסכסוכים נטו מתוך מחויבות אמיתית שלנו כנציגי הציבור.

"לכן פניתי לראש המועצה ולויקי בדריאן, שהביעו נכונות ליישב את המחלוקות. אך הסתבר שיש עוד אנשים בעלי כוח שלא חושבים שפתרון הסכסוך הוא הדרך הנכונה, וכאן אני מבקש מכם להיכנס לתמונה!

"הביעו את דעתכם, האם אתם חושבים שאנחנו צריכים להמשיך במלחמות? או לפנות לדרכי שלום ולשיתוף פעולה?"

למי התכוון לחיאני כשאמר שלצערו ישנם אנשים בעלי כוח שמטרפדים את היוזמה שלו? את זה הוא לא פירט. ישנה דמות אחת אפשרית, והיא ראש המועצה הקודם, סמי בר לב. הוא היה הרוח החיה בהרצת ויקי בדריאן לראשות המועצה, והוא נמצא גם במקום ה-10 ברשימתה. ראש המועצה המכהן, דימי אפרצב, משוכנע שבר לב מטרפד כל ניסיון לפשרה, ושוויקי בדריאן לא עושה שום צעד מבלי שבר לב יאשר אותו.

הניסיון הזה של לחיאני לשתף את הציבור לא השיג את התוצאה המבוקשת מבחינתו. במקום זה הוא ספג ביקורת ולחצים. הזכירו לו שהוא חתום על הסכם שבו נאמר כי על חברי סיעתה של בדריאן להימנע מכל משא ומתן עם סיעה אחרת, ללא הסכמת כל החברים.

לחיאני הבין שהוא הגיע לדרך ללא מוצא, והחליט להתפטר מהמועצה. בעקבות זאת אמר ראש המועצה: ״אני מצטער על פרישתו של חיים לחיאני מהמועצה. קיוויתי שישנה את דעתו במהלך 48 השעות, אחרי שקיבל מאות פניות של תושבים להוות גורם מאזן בין הגושים . אך הוא נשבר תחת לחץ חברתי שהופעל עליו מתוך המחנה שלו. 

"אני מברך על כניסתו של חבר המועצה החדש, שימי נמימי, מתוך תקווה שיתפוס את המשבצת של חיים וינהג על פי המצפון ולטובת העיר בלבד״

יכול בהחלט להיות שהתקווה של אפרצב, שנמימי יפעל על פי מצפונו ובאופן ענייני, אכן תתגשם.

הנה דברים שאמר נמימי בעקבות כניסתו למועצה:  "אני עדיין בשלב של למידה. בגדול, אני מתכוון להצביע בכל הצבעה לגופו של עניין, כשטובת תושבי קצרין לנגד עיני. אני אנסה כמובן לשמור על המסגרת המפלגתית, אך השיקול של טובת קצרין ותושביה יהיה תמיד השיקול המכריע".

נמימי, כיום בן 46 , נשוי פלוס 3 בנות, ותושב קצרין מגיל 11, אומר שהוא מרגיש מחובר מאוד לקצרין, ומעוניין לתרום לקידומה. "אני נותן צ'אנס למהלך, ומקווה שאוכל לתרום את חלקי. לא אשאר במועצה אם לא תהיה לי אפשרות אמיתית להשפיע".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מחזיק לך אצבעות שתצליח
נסים פרנקו | 11:27   24.06.19