יום חמישי, 02 ביולי 2020, י' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

קנס על חניה בניגוד לסימנים

המועצה המקומית קצרין תתחיל להטיל קנסות על בעלי רכבים באופן שנוגד את סימני החניה על הכבישים. הקנס – 250 ₪

פורסם בתאריך:


במהלך חודש נובמבר תתחיל המועצה המקומית קצרין לאכוף את תקנות החניה המחייבות את הנהגים לחנות את רכבם בהתאם לסימנים על הכבישים. המועצה המקומית תפעל בהתאם להוראת סעיף 2 לחוק העזר לקצרין (העמדת רכב וחנייתו), התשע"א – 2010,

האכיפה היא גם בהתאם לתמרור מס' 819  הקובע: "מקומות חניה לכלי רכב מסומנים בצבע לבן:החניה במקום תהיה רק בתחומי השטח המסומן על פני הדרך".

המשמעות היא שנהגים יצטרכו לשים לב לקווים הלבנים שמסומנים על הכביש ולחנות בהתאם. המטרה היא למנוע מצב שבו רכב אחד תופס שתי חניות. האכיפה תיעשה במקרים בהם יש בבירור התעלמות מהסימנים, ולא במקרים גבוליים. כך למשל מי שיחנה במקביל למדרכה במקום שבו צריך לחנות בניצב למדרכה, יירשם לו דו"ח.

עד היום האכיפה התרכזה במרכז המסחרי, והתמקדה בכלי רכב שחנו ללא תשלום במקומות בהם צריך לשלם דמי חניה. עכשיו האכיפה תתרחב לכלל הישוב, וכל עבירה על חוקי החניה תגרור קנס כספי של 250 שקלים.

ראש המועצה המקומית, דימי אפרצב, התייחס לנושא ואמר: "מדובר במטרד של שנים רבות  ותלונות רבות וצודקות של תושבים על פגיעה באיכות החיים, ואף במקרים מסוימים מייצר סכנת חיים של ממש. אפעל ללא לאות להחזרת השקט והבטיחות לרחובות קצרין גם בתחום הזה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: