יום ראשון, 07 ביוני 2020, ט"ו סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

קריית ממשלה תוקם בקצרין

מבנה חדש בו ירוכזו כל השירותים הממשלתיים מתוכנן להיות מוקם בקצרין. ההקמה תימשך כשנתיים.

פורסם בתאריך:


בחיפה יש קרית ממשלה, גם בנצרת ובטבריה, ובעתיד הקרוב גם בקצרין. כך דווח הבוקר על ידי המועצה המקומית. הקריה אמורה לקום לאורך כביש 9088 בסמוך לקאנטרי קלאב.

מדובר למעשה במבנה חדש שבו ירוכזו כל השירותים הממשלתיים עבור תושבי כלל רמת הגולן והסביבה. הקמת הפרויקט תימשך כשנתיים ובסופן ישודרגו השירותים לתושבי היישוב והאזור יחד.

כיום השירותים האלה מפוזרים בבניינים שונים בישוב. שירותי משרד הפנים למשל, ניתנים בבניין המועצה, בתיאום מראש בלבד. המוסד לביטוח לאומי ממוקם בשכונת בתרא, רחוק מהמרכז המסחרי. לשכה של רשות המיסים עדיין אין בישוב, ובית המשפט ממוקם בקומה הראשונה של מבנה מגורים.

להקמת המבנה החדש יש משמעות, הן בהיבט המעשי והן בהיבט ההצהרתי. קרית ממשלה היא סימן לריבונות, והיא עוד צעד במימוש הריבונות הישראלית ברמת הגולן.

ראש המועצה המקומית קצריןף דימי אפרצב, התייחס לכך ואמר ״מאז כניסתי לקדנציה הראשונה לפני כשש שנים, חשבתי שריבונות ישראלית בגולן חייבת לקבל את סמל השלטון. לתושבים מגיע שירות בדיוק כמו שמקבלים כלל תושבי המדינה באותו הטיב והאיכות ואף מעבר לכך.

"אחרי שראיתי שהממשלה מהססת מכל מיני סיבות כולל תקציביות החלטתי להוביל תהליך מול הגורמים הממשלתיים. גייסנו את האגף לדיור ממשלתי בחשב הכללי, ניהלנו מו״מ עם רשות בתי המשפט, ריכזנו תקציבים שהיו וגייסנו עוד נוספים.

"אני בטוח שהקמת קריית הממשלה בקצרין תביא לשדרוג משמעותי של השירות הממשלתי לתושבי הגולן ובנוסף תחזק משמעותית את כלכלת העיר והאזור״.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: