יום שלישי, 22 בספטמבר 2020, ד' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

רמת טרמפ - המועצה הארצית אישרה והמליצה

בהמשך להחלטת הממשלה, המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה הבוקר להמליץ לממשלה על הקמת יישוב חדש ברמת הגולן ע"ש נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

פורסם בתאריך:


קורה לא פעם שהחלטות ממשלה, שמתקבלות ומתפרסמות, לא מתבצעות בפועל בגלל קשיים בירוקראטים. נכון לעכשיו מתקבל הרושם שבמקרה של הישוב רמת טראמפ, שעל הקמתו החליטה הממשלה, אין קשיים מצד הדרגים המקצועיים, לפחות לפי שעה.

את זה ניתן ללמוד מהודעה שפורסמה היום, על פיה המועצה הארצית לתכנון ובניה המליצה לממשלה לאשר את הקמת היישוב רמת טראמפ בגולן. קדמה להחלטת המועצה הארצית  עבודת מטה מקצועית, שאותה הוביל משרד השיכון, והיא הוגשה ליו"ר המועצה הארצית לתכנון ובנייה, לצורך גיבוש המלצתה בדבר הקמת היישוב.

משמעות ההמלצה היא שאין מניעה תכנונית בהקמת הישוב הזה, למרות שהמדיניות של המועצה הארצית היא שלא מקימים יישובים חדשים, אלא מחזקים יישובים קיימים.

במקרה של רמת טראמפ, הפיתרון היה בהצמדת הישוב החדש לגדר של ישוב ותיק, קלע אלון. זאת היתה הדרך לעקוף את המדיניות המוצהרת, ולהקים ישוב שהוא גם חדש וגם ישן.

בעקבות החלטת המועצה הארצית לתכנון ובניה, אמר מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ: "עשינו הבוקר עוד צעד חשוב לקראת עלייתו על הקרקע של היישוב 'רמת טראמפ'.

"בחודשים האחרונים הובלתי עבודה מקיפה יחד עם ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח, להקמתו של היישוב הזה ברמת הגולן לבקשתו של ראש הממשלה. אני מברך על העבודה המקצועית והמהירה ועל שיתוף הפעולה הפורה בין כל השותפים".

 ראש מועצה אזורית גולן, חיים רוקח, הוסיף: "היום הוועדה הארצית לתכנון ובניה אשרה את הקמת היישוב רמת טראמפ. שלב זה הינו משמעותי בדרך להקמת היישוב ולפיתוח הגולן. הצבנו ליעד להכפיל את הגולן בעשור הקרוב, היישוב רמת טראמפ הוא התחלה משמעותית בדרך ליעד. אני מברך את מ"מ מנכ"ל הממשלה, מר רונן פרץ על עשייתו הרבה להצלחת הקמת היישוב רמת טראמפ ולפיתוח הגולן בכלל".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מעוניין לרכוש ברמת טראמפ
יהודה קרני | 17:09   09.09.19