יום שישי, 06 בדצמבר 2019, ח' כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

שגרירה בטעם שוקולד

הסוכנות היהודית גייסה את קרינה צ'פלינסקי, שוקלטיירית דה קרינה מעין זיוון, עולה חדשה – ישנה מארגנטינה, כדי לסייע בחיבור בין הקהילות היהודיות בחו"ל למדינת ישראל. צ'פלינסקי הצליחה לעורר התלהבות בקהילות היהודיות שעמם נפגשה, ועבור אותם יהודים זה היה מפגש מתוק במיוחד

פורסם בתאריך:


לפני למעלה מעשור, עלתה לארץ קרינה צ'פלינסקי, (51), מבירת ארגנטינה, בונוס איירס, היישר לצפון רמת הגולן לקיבוץ עין זיוון. בעקבות חלום וטיול בארץ החליטו קרינה וגיורא להגשים את חלומם בארץ והקימו את "דה קרינה", מפעל בוטיק לשוקולד בעבודת יד, לצד מרכז מבקרים רחב ידיים, בית קפה וחנות מלאה בכל הטוב שמיוצר במפעל.

בימים אלה שבה קרינה מביקור בארץ הולדתה, ארגנטינה מטעם הסוכנות היהודית, זו הפעם שנייה שקרינה מוזמנת למפגשים עם הקהילות היהודיות בערים השונות. במסגרת הביקור, העבירה קרינה הרצאות על סיפור חייה, העלייה לארץ, הקמת מפעל השוקולד ומרכז המבקרים "דה קרינה" בעין זיוון. בנוסף מעבירה קרינה סדנאות שוקולד חווייתיות ומהנות.

קרינה החלה את הסיור בבואנוס איירס ומשם המשיכה לערים נוספות ברחבי ארגנטינה. במהלך הביקור בעיר Salta, שבה קהילה יהודית קטנה, סיפרו אנשי הקהילה שעצם ביקורה של קרינה והמפגש עמה, עורר התלהבות רבה בקרב חברי הקהילה.

סדנת השוקולד של קרינה, הפיחה בהם עניין. נציג הקהילה סיפר כי, הם מנסים לארגן פעילויות ואירועים שיחברו את הקהילה, אך בדרך כלל ההיענות מועטה ומגיעים כעשרה משתתפים בלבד.  במקרה של קרינה, המצב שונה, למעלה  מ- 30 משתתפים הגיעו, ביניהם ילדים, נערים ומבוגרים. המפגש היה מאוד מוצלח, וסדנת השוקולד הייתה חוויה מהנה, מתוקה ומשמעותית לכולם.

עם שובה לארץ, סיפרה קרינה שהסיור בארגנטינה תרם לה רבות, היא חשה תחושת שליחות ואחריות. הקהילות היהודיות צמאות לחיבור הזה, ודרך השוקולד הכל פועל בקלות רבה יותר, בנוסף, שפת האם של קרינה ה"ספרדית" מהווה יתרון אדיר והחיבור הבלתי אמצעי עושה את העבודה.

"עבורי זו הפעם השנייה שאני מייצגת את מדינת ישראל מטעם הסוכנות היהודית, מדובר ברעיון מדהים שתורם גם לי באופן אישי וגם לחברי הקהילות בערים בהן ביקרתי. אני מעריכה את המאמצים שעושה הסוכנות היהודית ותמיד שמחה להגיע לארץ הולדתי למטרה נעלה". ציינה קרינה.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: