יום רביעי, 03 ביוני 2020, י"א סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

תוכנית הפיתוח של קצרין, ההצבעה היום

ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב, מתכוון להביא לאישור המועצה את תוכנית הפיתוח של קצרין, שמצריכה לקיחת הלוואה על מנת שניתן יהיה לקבל סיוע ממשלתי בהיקף נרחב. בשלב זה עדיין אין לו רוב, וההכרעה תלויה בעמדת חברי האופוזיציה

פורסם בתאריך:


היום בשעה שש בערב אמורה להתקיים ישיבה של מליאת המועצה המקומית קצרין. על הפרק תוכנית פיתוח רחבת היקף שכוללת שני פרויקטים גדולים, ועוד כמה קטנים

הפרויקט הגדול ביותר הוא הקמת קרית ממשלה בהשקעה של 14.5 מיליון שקלים, השני הוא פארק תלמודי במתחם קצרין העתיקה בהשקעה של 10.5 מיליון שקלים. בהקמת קרית הממשלה שיעור ההשתתפות של המועצה המקומית עלות הפרויקט היא 14.6 אחוז, ובפרויקט הפארק התלמודי המועצה משתתפת ב- 5.7 אחוז בלבד.

נכון לעכשיו, ראש המועצה, דימי אפרצב, עדיין לא הצליח לגבש רוב להעברת החלטה על לקיחת הלוואה בסך 3.7 מיליון שקלים לצורך מימון חלקה של המועצה. ההלוואה תאפשר קבלת מענקים ממשלתיים בסך 25 מיליון שקלים.

מאז תחילת הקדנציה אפרצב מתפקד כראש מועצה לאומתית, משום שלאופוזיציה יש רוב במליאת המועצה 5 מול 4. בחודש האחרון עשה אפרצב מאמצים לשכנע חברי אופוזיציה להצביע בעד אישור התוכנית ולקיחת ההלוואה הנדרשת.

במקביל הוא פעל באופן פומבי ופרסם בדף הפייסבוק של המועצה פרטים על התוכנית ועל חשיבותה להמשך התפתחותה של קצרין. המטרה היתה לגייס את דעת הקהל, ולהביא לכך שהתושבים יפעילו לחץ על חברי האופוזיציה להצביע בעד לקיחת ההלוואה.

בפרסום מטעמו הציג אפרצב את טענות האופוזיציה, אחת לאחת, ואת התשובות שלו לטענות האלה, הנימוק המרכזי שמציגים חברי האופוזיציה הוא שהם מטילים ספק ביכולת המועצה להחזיר את ההלוואה, אפרצב מסביר שאם המועצה לא תיקח הלוואה, מענק האיזון שהיא תקבל ממשרד הפנים יפחת ב-300 אלף שקלים, שזה בערך אותו סכום שהמועצה צריכה להחזיר מדי שנה עבור ההלוואה.

אפרצב מסביר גם שאת ההלוואה עבור הקמת קרית הממשלה, המועצה תתחיל להחזיר רק אחרי שלוש שנים, כשבמהלך אותם שלוש שנים תסתיים הבניה, והנכסים יניבו למועצה הכנסה של כמיליון שקלים בשנה.

אם המועצה תאשר היום את לקיחת ההלוואה, תוכנית הפיתוח, על כל סעיפיה תוכל לצאת לדרך, כי כל האישורים למענקים הממשלתיים כבר התקבלו. לעומת זאת, אם לא יהיה אישור, התוכנית לא תצא לפועל, וייתכן מאוד שלאחר שתקום הממשלה הבאה, התוכנית תבוטל בגלל  הקיצוצים הצפויים בתקציב המדינה..

בכל הסעיפים של התוכנית, פרט לאחד, יש מענק ממשלתי גדול, והשתתפות של המועצה בסדרי גודל שבין 5.7 אחוז ל-26.6 אחוז. יוצא דופן ברשימה הזו הוא הסעיף של שיפוץ בריכת השחיה בקאנטרי קלאב.

עלות השיפץ היא 330 אלף שקלים, והשתתפות המועצה היא ב-100 אחוז. המועצה מוכנה להכניס את היד עמוק לכיס כדי לשפץ את בריכת השחיה בקאנטרי, למרות שמדובר בעסק בלתי רווחי. הזכיין של הקאנטרי לא נושא בהוצאות השיפוץ הגדולות, כי הנכס שייך למועצה.

אפרצב מסביר שאם לא תתבצע ההשקעה בשיפוץ מערכת סינון המים בבריכה של הקאנטרי, משרד הבריאות יורה על סגירת בריכת השחייה, וזה אומר סגירתו של הקאנטרי כולו.

למועצה יש עניין גדול להשאיר את הקאנטרי פתוח, למרות שזה עולה לה כמה מאות אלפי שקלים בכל שנה. הסיבה היא שהמוסד הזה משפר מאוד את התדמית של קצרין, כישוב שנותן שירותים ברמה גבוהה, וזה יכול לסייע למאמצים להביא לעיר אוכלוסיה איכותית. 

אפרצב מקווה מאוד שחברי האופוזיציה לא יטרפדו את תוכנית הפיתוח ואומר: "אני פונה לחברי האופוזיציה, שימו בצד את כל המחלוקות הפוליטיות ותתרכזו בדבר אחד בלבד, המשך פיתוחה ושגשוגה של קצרין". 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: