יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

הכלב שנשך לא היה מחוסן

ילד בן 11 מהכפר בוקעתא בצפון רמת הגולן ננשך על ידי כלב וטופל במרכז הרפואי זיו בצפת. הכלב שנשך לא היה מחוסן, והוא הושם בהסגר.

פורסם בתאריך:


אתמול בשעות הצהריים חזר חוסיין עבד מבית הספר. בדרך לביתו תקף אותו כלב ונשך אותו בירך השמאלית ובקרסול של רגל שמאל.

במהלך אחר הצהריים הובא הילד למרכז הרפואי זיו. הילד סבל מפצעים עמוקים מאוד עם חסר עור. הוא טופל מיידית עי הצוות הרפואי במיון ילדים, כעת במצב טוב מאושפז במחלקת ילדים להמשך טיפול רפואי.

הכלב שנשך את הילד הוא מסוג רועה בלגי, זהו הגזע שמשמש גם את יחידת עוקץ, יחידת הכלבנים של צה"ל. לדברי מנהל השותפות הווטרינרית, גליל מזרחי גולן, ד"ר רועי דווידזון, מדובר בגזע עם יצר נשכנות יחסית גבוה. עם זאת ניתן להפוך כלב לידידותי ולא מסוכן, תלוי כיצד מגדלים אותו.

"הכלב לא היה מחוסן ולא מסומן בצ'יפ אלקטרוני, כפי שמתחייב על פי חוק", מוסיף דווידזון. "הוא הועבר לכלביה בקצרין למעקב כדי לבדוק האם הוא נגוע בכלבת. בעל הכלב מעוניין לקבל אותו בחזרה, אך החלטה בנושא תתקבל בהתאם לממצאי החקירה".

הווטרינר הרשותי רשאי למנוע את החזרת הכלב לידי בעליו אם הופר תנאי ברישיון, ואם בעל הכלב לא קיים את הוראות החוק בנוגע לחיסון הכלב, ואחזקתו. במקרה הנוכחי הופרו התנאים, הכלב לא היה מחוסן ומסומן, לא מוחזק בחצר סגורה, ולא מרוסן ברצועה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: