יום שישי, 28 בפברואר 2020, ג' אדר ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

בעין זיוון מרוצים מהשלג

מערכת השלג, והקור המקפיא בשבוע הנוכחי תורמים מנות הקור שמועילות למטעי לדובדבנים ולכרמי היין בעין זיוון, וגם בענף התיירות המקומי מרוצים מהקור והשלג

פורסם בתאריך:


מזג האוויר הקר והמושלג משמח את תושבי עין זיוון בצפון רמת הגולן, 961 מטר מעל פני הים, שקמו לבוקר אירופאי מושלג בטמפרטורה של 4- מעלות ובמהלך היום שררה טמפרטורה של 1-.

אלכס קודיש, מנהל המטעים והכרמים מקיבוץ עין זיוון בצפון הגולן אומר, כי כולם מרוצים מהשלג, תושבי הגולן, אורחי כפר הנופש בעין זיוון וגם מטעי הדובדבן והתפוחים וכרמי היין בבוסתן בעין זיוון.

"הקור, משביח את הפירות הנשירים ואת כרמי היין", מסביר קודיש. "אנו זקוקים לגשם והרבה מנות קור שמהוות את התנאים האידיאליים לגידולי מטעי הנשירים והכרמים, שיביאו לפירות גדולים, יפים ומתוקים בעונת הקטיף בקיץ"

"בישראל יש פירות טובים, נקיים, המטופחים במטעים עם פיקוח, עקב כל הווירוסים והמחלות בחו"ל, אני ממליץ לצרוך רק תוצרת הארץ, כמסורת ט"ו בשבט המקורית ולחדול מצריכת פירות יבשים או פירות המיובאים מחו"ל"  

דיתי גולדשטיין, מנכ"לית כפר הנופש עין זיוון אומרת: "אנו מקבלים בברכה את השלג שהגיע הבוקר, נערכנו מבעוד מועד בכפר הנופש לקליטת המבקרים, במקרה ויחסמו הכבישים, אך כרגע הכול פנוי. אנו מקווים, כי מזג האוויר האירופאי החורפי והשלג ימשיכו לרדת. במחלקת ההזמנות מציינים, כי כבר מתקבלות הזמנות רבות לחודש הקרוב וזה משמח מאוד".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: