יום שלישי, 15 באוקטובר 2019, ט"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

גוגל מתעניינת בקצרין

משלחת של חברי המפלגה הדמוקרטית מארה"ב ביקרה בקצרין, ויחד איתה הגיעו גם נציגים של חברת גוגל, שהביעו נכונות לבחון שיתופי פעולה אפשריים

פורסם בתאריך:


מאז הצהרת הנשיא טראמפ על הכרה אמריקאית בגולן כשטח מדינת ישראל, יש התעניינות רבה בגולן בקרב אנשי ציבור בארה"ב. לאחרונה ביקרו בקצרין שתי משלחות מיוחדות שאורגנו על ידי השדולה היהודית  AIEF-AIPAC.

השבוע הגיעה משלחת של פעילים במפלגה הדמוקרטית, מרביתם אפרו-אמריקנים. הביקור הזה ממחיש שבכל מה שקשור לגולן יש תמיכה לא רק מהמפלגה הרפובליקנית. למרות שטראמפ היה זה שהכיר בריבונות של מדינת ישראל בגולן, התמיכה בעמדה זו קיימת גם בצד השני של המפה הפוליטית בארה"ב

ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב, יחד עם ראש המועצה המקומית מג'דל שמס, דולאן אבו סאלח, אירחו את המשלחת המיוחדת במועצה המקומית קצרין אשר חתמה את הביקור בסיבוב קניות במרכז איתן.

בקרב המשלחת בלט חבר הקונגרס הדמוקרטי מלואיזיאנה, אדוורד "טד" ג'יימס אשר הביע התעניינות רבה בהיסטוריה של קצרין, יישובה ופיתוחה.

בצד אנשי הציבור שהגיעו לביקור הזה, היו גם אנשים הקשורים למגזר העסקי. שני נציגים של חברת  GOOGLE היו במשלחת הזו, ואחד מהם הוא היועץ הבכיר לענייני חוץ וממשל, ווילסון ל. וויט אשר שמע על חזון ראש המועצה להקמת  Silicon Hights בקצרין, התעניין ואף הביע נכונות לבחינת אפשרויות לשיתופי פעולה עתידיים.

ה- Silicon Hights הוא תוכנית שראש המועצה המקומית, דימי אפרצב, מנסה לקדם, והשם שנבחר גזור מ- Silicon Valley בקליפורניה, אזור שנחשב ללב תעשיית ההייטק האמריקנית. החזון הזה נראה קצת דמיוני בשלב הזה, אבל פיתוח קשרים עם אנשי מפתח אמריקנים בתחום ההיי טק, ובמקביל גם עם אנשי ציבור ומובילי דעת קהל בארה"ב יוכל אולי להניב פירות כלשהם.

 

דימי אפרצב, ראש המועצה המקומית קצרין סיכם את הביקור ואמר: "לאחרונה אנו זוכים להתעניינות רבה בקרב מעצבי דעת קהל אמריקאיים אשר מתבטאת, בין היתר, בהגעת משלחות מארה״ב בדרגים השונים.   במפגש מרגש עם מנהיגים מהמפלגה הדמוקרטית וארגון AIPAC, חשפנו בפניהם את קצרין - בירת הגולן והפוטנציאל האדיר שטמון בה לפיתוח מודלים כלכליים וחברתיים החדשניים ביותר.

"ביקשתי מנציגי חברות ההייטק' וביניהם חברת google, לחשוב על קצרין כמקום לפיילוט בתחומים שונים. בקשתי התקבלה בברכה ואני מקווה כי בקרוב יהיה המשך לנושאים שהאורחים מצאו בהם עניין."

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: