יום רביעי, 05 באוגוסט 2020, ט"ו אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 058-4337220

גולן וקצרין בצפונט

גולן קצרין

5 פריצות בלילה אחד

כנופיה של פורצים פעלה בסוף השבוע במרום גולן ופרצה ל -5 מקומות שונים בקיבוץ, ביניהם: בית ספר אביטל, מפעל בנטל, בית קפה וחנות אמנים. המשטרה פתחה בחקירה

פורסם בתאריך:


הפשיעה מגיעה גם למקום שקט ופסטורלי כמו קיבוץ מרום גולן. ביום ראשון בבוקר התברר שבמהלך סוף השבוע פעלה בתוך הקיבוץ כנופיית פורצים מיומנת, שאמנם לא יצאה עם שלל גדול במיוחד, אך עצם פעילותה בתוככי הקיבוץ הפרה את תחושת הביטחון בקרב התושבים.

אותה כנופיה פרצה למבנה של המזכירות בבית הספר אביטל, הנמצא בתוך הקיבוץ. הכנופיה גנבה 2 כספות שהיו ריקות באותו זמן, והצליחה לשים את ידה גם על קופה שלא היתה בתוך הכספות, ובה היו 1,000 שקלים.  פריצה נוספת היתה גם במבנה של המתנ"ס הסמוך לבית הספר.

הפורצים פעלו גם במתחם התיירות של מרום גולן. הם נכנסו דרך החלון לחנות אמנים וגנבו ממנה את הקופה הרושמת, כך עשו גם בבית הקפה הסמוך לחנות האמנים. יעד נוסף היה מפעל בנטל, שנמצא לא רחוק מהכניסה לקיבוץ. משם סילקו הפורצים כספת שהיתה במשרדי המפעל.

כשנודע על גל הפריצות המשטרה הוזעקה למקום, ומיד החלה בחקירת האירועים הללו. על פי המאפיינים ניתן להסיק כי מדובר בכנופיה מיומנת, שככל הנראה גם ביצעה סיור מקדים בקיבוץ, ותכננה מראש את פעולותיה.

הישובים הכפריים ברמת הגולן נותנים תחושה מאוד פסטורלית. השקט, הנוף הפתוח והחיים בקהילות קטנות שבה כולם מכירים את כולם, יוצרים מראית עין של שלווה וביטחון. 

אבל הפשיעה מגיעה גם למקומות מרוחקים בפריפריה. מעבר לתופעה הקשה של פשיעה חקלאית, שממנה סובלים הישובים הללו, קיימת התופעה שמעת לעת כנופיה כלשהי, שאינה שייכת לאזור, מחליטה ולנסות את מזלה ולהתלבש על ישוב כפרי מרוחק.

סביב מרום גולן יש גדר היקפית, ויש גדר נוספת שתוחמת את בית ספר אביטל. ליד השער של  הקיבוץ ישנה מצלמת אבטחה, וכך גם בשער האחורי שמוביל לשטחים החקלאיים בבקעת קוניטרה.

 

לכן אחת השאלות המסקרנות היא האם הפורצים נכנסו לקיבוץ עם רכב או ברגל, והאם עשו זאת דרך השער, או שפרצו את הגדר ההיקפית של הקיבוץ. השער אמנם אמור להיות סגור בלילה, אבל כמו שקרה בלא מעט מקרים של פריצות ליישובים כפריים, העבריינים מחכים עד שמגיע מישהו מהקיבוץ עם רכב, שפותח את השער באמצעות לחיצה על קוד, ואז נכנסים מיד אחריו, לפני שהשער מספיק להיסגר. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: